Clipboard12.gif
Pro současnou „dobu kreativní“ je příznačné mísení kultur, etnik a místních zvyků. To vše se zrcadlí zejména na sociálních sítích, kterými jsou naše životy protkány. Asi nikoho proto nepřekvapí, že nepřeberná nabídka inspirace a 5f96e2895f78dobrazek.pngmotivů z celého světa se nevyhýbá ani oblasti líčení – spíše naopak.

Kreativněji než v minulosti přistupují k novým kolekcím i samotní výrobci dekorativní kosmetiky. Díky tomu dnes může každý z nás svou vizáž tvořit přesně tak, jak se v ní cítí nejlépe. Situaci hezky vystihuje jeden z nejlepších českých vizážistů Pavel Bauer: „Co všechno si dnes můžeme v otázce líčení dovolit, spíše než společenské konvence, limituje už jenom naše odvaha“.

Podzimní „klasika“ versus diktát sociálních sítí
Byly doby, kdy jsme v nabídkách podzimních kolekcí kosmetických značek byli zvyklí vídat typické barvy podzimu, jako je hnědá, bordó nebo khaki. V našich středoevropských podmínkách barvy spadaného listí k podzimu přirozeně patří a tato klasika je v kurzu i dnes,“ říká na úvod Pavel Bauer a dodává: „Stálicemi podzimního líčení jsou také odstíny fialové a šedé.“

Škála pestrosti barev se ale rozpíná od těch neutrálních přes romanticky růžovou až po hluboce vínovou a antracitovou. Stejné je to i s intenzitou líčení: přehlídková mola letos nabídla variace stylingů od glow přírodního líčení až po výrazný a efektní make-up.


5f96e2e4c586aobrazek.png

Obsessions Haze Khaki Paletka očních stínů.  Cena 820 Kč. Sephora / s.he
Paletka očních stínů . Cena 99 kč .dm-drogerie markt 
Colorful Special Effects Tekuté oční stíny. Cena 280 Kč. Sephora
Mono Pudrové oční stíny. Cena 259 Kč. Yves Rocher

Nebojte se kombinace výrazných očí a světlých rtů. Ostudu si ale rozhodně neuděláte ani s klasickou oční linkou v kombinaci s červenou rtěnkou. A pokud chcete být skutečně originální, sáhněte po modré nebo zelené barvě,“ vyzývá Pavel Bauer.

Principy líčení zůstávají neměnné: péče o pleť a vhodný make-up
Základem líčení vždy byla a bude zdravá, hydratovaná a pěstěná pleť. Novým trendem v této oblasti jsou ovšem produkty s přírodním složením, které pokožku zatěžují co nejméně.

5f96e393ae5e1obrazek.pngRegenerační noční maska Slaměnka. Cena 1 350 Kč. L’Occitane
Makový ochranný a vyživující olej. Cena: 160 Kč. Havlíkova přírodní apotéka
Tělová maska Podzim. Cena 348 Kč. Havlíkova přírodní Apotéka

Zklidňující & hydratační pleťová levandulová voda. Cena 215 Kč. Manufaktura

Dobře zvolený make-up by měl sedět nejen barevně, ale měl by působit přirozeně i co se týká textury a konzistence. Nedokonalosti pleti v případě nutnosti vyhladí báze. Běžně dnes ženy používají také kombinaci více odstínů make-upu, čímž dosahují dobře vymodelovaného obličeje. Pokud před make-upem dáváte přednost korektoru, tak jen pozor, abyste volili ten správný. Pro maskování vad v pleti je vhodnější více krycí, zatímco kolem očí bude sedět lehčí a rozjasňující.

5f96e419eb8ddobrazek.png
Care Natural Glow +10H Hydratation Foundation. Pečující make-up. Cena 420 Kč. Sephora
Estée Lauder Double Wear. Stay-in-Place Make-up. Cena 1 390 Kč. Douglas
Rozjasňující korektor na okolí očí. Cena 299 Kč. Yves Rocher
Trend IT UP . Paletka korektorů. Cena 80 Kč. dm-drogerie markt
Lancôme. La Base Pro Primer. Báze. Cena 1 490 Kč. Douglas

Vyšší dívčí je pro mnohé také zakrývání kruhů pod očima. Tady vám velmi pomůže znalost těch správných barev, které zneutralizují nevzhledné tmavé kruhy právě vám,“ dodává Pavel.

Řasy „prodlouží“ i kleštičky, obočí podle pravítka už příliš netáhne
Sehnat řasenku, která řasy dokáže nejen prodloužit, ale i vytvarovat a zahustit, nemusí být pro každého snadný úkol. Jestli se to týká i vás, sáhněte prostě po takové, která vaše řasy jen přirozeně nalíčí, aby byly hezky oddělené. Optického prodloužení dosáhnete použitím kleští na řasy ještě před jejím nanesením.

5f96e9b02f256obrazek.png
24H Super.  Power Mascara. Řasenka. Cena 439 Kč Douglas
Diorshow Pump’N’Volume HD Řasenka. Cena 1 049 Kč. Douglas
MARC JACOBS At Lash’d . Řasenka v limitované edici. Cena 790 Kč
Řasenka pro maximální objem a délku řas. Feel Stronger. Cena 429 Kč. Yves Rocher
Ebelin. Kleštičky na řasy. Cena 80 Kč. dm-drogerie markt

Fenoménem každé doby je i obočí. Dávno pryč jsou už naštěstí časy, kdy byly in dokonalé tvary jako přes šablonu. Obočí musí vypadat přirozeně a zachovat si svoji texturu, i když je zvýrazněné,“ upozorňuje Pavel Bauer.

Rtěnka jako tečka na závěr
Klenot dámských kabelek v podobě rtěnky letošní podzim neomezuje na žádnou konkrétní barvu ani texturu. Ať už sáhnete po matné, krémové nebo metalické, faux pas se obávat nemusíte. Sezóna se ponese ve znamení karamelových, červených ale také překvapivě oranžových barev.

5f96ea56c2304obrazek.png
Alverde Rtěnka více odstínů. Cena 30 Kč. dm-drogerie markt
Matná rtěnka Grande Rouge. Cena 369 Kč. Yves Rocher
Rouge Satin Nude Rtěnka. Cena 330 Kč. Sephora
Intenzivní ovocná rtěnka 11 Sweet Blush. Cena 525 Kč. L’Occitane

Takto propracované líčení by byla škoda nezakončit rozjasňujícími pudry a tvářenkou. Jenom pozor na to, kam co patří. Svoji vizáž pak nezapomeňte zafixovat pro delší stabilitu,“ dodává na úplný závěr vizážista Pavel Bauer.


5f96eafe07cbfobrazek.png

Rozjasňující pudr. Cena: 549 Kč. Yver Rocher
MAC Extra Dimension Skinfinish Rozjasňovač . Cena 950 Kč. Douglas
Hourglass Ambient Lighting.  Paleta rozjasňujících pudrů. Cena 1 890 Kč. Sephora
s.he
Fixační sprej na make-up. Cena 99 Kč dm-drogerie markt

Potřebuje vaše výbava doplnit?
Zaujaly vás některé z tipů Pavla Bauera, představu o své nové podzimní vizáži máte v hlavě, ale chybí vám ty správné produkty? V aktuální nabídce prodejců kosmetiky Centra Černý Most najdete vše potřebné pro vytvoření té ideální vizáže: od pečujících hydratačních přípravků, make-upů a bází přes řasenky, tužky na oči a stíny až po rtěnky a pudry pro všechny typy pleti.

Pro vaše pohodlí je nabídka prodejců Centra Černý Most nyní k dispozici také on-line.
5f981d3680295obrazek.png


Reklama