Každý rok mám z podzimu splín. Čelím tomu tak, že si vždycky najdu něco, na co se můžu těšit i na podzim – koncerty, party, dobré filmy, masáže a tak dále. Tentokrát ale nic z toho nezabíralo. Splín byl čím dál hlubší a než se přehoupl do regulérní deprese, přišel spásný nápad.

 

Týden dovolené! Obětovala jsem celou jednu výplatu, doplnila hotovostí z úvěrové karty, sbalila sebe a dítě, přemluvila ještě dvě kamarádky, také s dětmi, a vyrazili jsme. Veselá skupinka odvázaných žen ve středním věku a jejich ještě odvázanější děti mezi jedním rokem až čtrnácti lety.

Lokalita – Kanárské ostrovy, Fuerteventura. Pořád čtu, jak je tam krásně, tak co budu jen číst, jedu se podívat!

 

Přijeli jsme v noci, nasedli do autobusu a tmou a nocí jeli snad hodinu. Po cestě jsme byli tak unaveni, že jsme padli do sluncem prohřátých apartmánů a usnuli.

 

Ráno mě probudilo slunce. Vyšla jsem ven a rozhlédla se kolem. Byli jsme v osadě bělostných apartmánů zářících na slunci jako podhradí Taj Mahal. Kolem dokola bylo vidět stromořadí vzrostlých palem a uprostřed osady tyrkysový bazén s barem, z kterého sálala jižanská atmosféra rozjásaných večerů už ve dne.

 

Půjčily jsme si dvě auta, naskládaly děti a jely na pláž. Na konci silnice byla směrovka – vpravo windsurfing vlevo kitesurfing. O kitesurfingu jsme nevěděly nic, uhnuly jsme tedy doprava. To byla nádhera! Pláž tvořilo množství lagun s vodou jako kafíčko, ideální pro mrňata. Plácali jsme se tam s nimi a pozorovali naše starší děti, honící se po blankytných lagunách mezi urostlými surfisty. Jak to, že mi nikdo neřekl, že surfisté jsou povětšinou tak přitažliví! J Vydržely jsme tam celý den. Takovou poklidnou atmosféru, balzám na duši, to jsem snad ještě nezažila.

 

V dalších dnech jsme prozkoumaly i tajemný kitesurfing. V podstatě jde o to, že si pouštíte draka na volném moři. Stojíte na surfovém prkně a váš drak ve vzduchu se s vámi prohání po mořské hladině. Místní sportovci byli více než vstřícní, a tak nám svou výbavu na chvilku zapůjčili (no možná to bylo spíš kvůli Daně, do které se zamiloval místní majitel půjčovny sportovních potřeb a půjčil by jí nejen své sportovní náčiní, ale jistě i celý dům a hrad, a vůbec celého sebe).

 

Pláže byly díky mimoturistické sezóně poloprázdné, počasí nádherné, dovolená nejkrásnější. Procestovaly jsme s vypůjčenými auty ještě celý jih ostrova. Obdivovala jsem, jak snadno zde šlo skloubit zábavu dětí i dospělých. Poslední den jsme nechaly mladší děti hlídat staršími a zapily návrat na baru u bazénu. Byli tam lidé, které jsme nikdy před tím neviděli, ale ta atmosféra ve spojení se španělskou mentalitou dělá divy – připadaly jsme si, jako bychom se se všemi znali už dávno.

 

 

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.