DSC_0413.jpg (124 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Tenhle cheesecake je velice jednoduchý a chutná opravu skvěle. Jako podklad použijte oblíbené sušenky, které pokaždé lehce změní chuť cheesecaku. My jsme použili obyčejné máslové sušenky, skvěle budou chutnat i karamelové Lotusky nebo nějaké ovesné a skořicové sušenky.

Pečení cheesecaku má svá pravidla a já jsem se ho učila péct podle Kuchařky pro dceru, která mě nikdy nezklame.

Suroviny

sušenkový základ

  • 300 g oblíbených sušenek
  • 150 g másla

na krém

  • 400 g pečené dýně hokkaido
  • 400 g Philadelphie
  • 8 lžic kokosového cukru
  • 1 lžíce perníkového koření
  • 5 vajec
  • špetka soli

DSC_0420.jpg (142 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Postup

Do mixéru dejte sušenky a máslo. Promixujte, až vznikne kompaktní směs. Tu natlačte do dortové formy vyložené pečícím papírem na dně, i po stranách. Opravdu dobře utlačte. Mixér nemusíte ani umývat a pokračujte v přípravě receptu.

Všechny suroviny na krém dejte do mixéru a mixujte alespoň 5 minut. Dýně se musí rozmixovat dohladka. Tuto směs nalijte do formy.

Troubu si předehřejte na 160 °C, horní a dolní ohřev.

Dejte vařit rychlovarnou konvici plnou vody a připravte si vyšší pekáč, do kterého vám vejde dortová forma s cheesecakem. Formu položte do pekáče a kolem ní nalijte vřelou vodu, aby dosahovala do poloviny výšky formy.

DSC_0425.jpg (103 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Pekáč s formou dejte do trouby, zavřete dvířka a neotevírejte 30 minut. Co dál, radí Florentýna, z foodblogu Kuchařka pro dceru.

„Lžící zkuste poklepat na okraj formy. Jestliže se prostředek dortu třese jako sulc a přitom už není tekutý, což poznáte obyčejným opatrným dotykem prstu, máte dopečeno. Kdybyste pokračovali dál, dort popraská a přepeče se. Pokud ještě uprostřed vidíte trochu tekutého krému, pokračujte dalších pět minut a test zopakujte.“

Po upečení nechejte dvířka trouby pootevřené, troubu vypnutou a cheesecake nechejte v troubě vychládat asi hodinu. Pak vyndejte ven a nechejte vychladnout úplně. Nakonec ho přeneste do lednice, kde ho nechejte ideálně do druhého dne. Poté odstraňte boky dortové formy a krájejte.

Dobrou chuť přeje Elly.

Dýňové dezerty na našem magazínu

Dýňový dort s čokoládou

11.jpg (206 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Dýňové dezerty

22.jpg (27 KB)

Foto: archiv redakce

Dýňový koláč s medem

33.jpg (66 KB)

Foto: archiv redakce

Reklama