Léto se pomalu střídá s podzimem, což znamená, že v UGO barech už vymýšlí, testují a ladí nové sezónní drinky. Na nápojovém menu dostanou v nadcházející sezóně prostor tradiční podzimní ingredience jako hrušky, hroznové víno nebo švestky. Exotickou novinkou pak bude kombinace ovoce a kurkumy, která je považovaná za přírodní mozkový doping. Podzimní speciality si v UGO barech můžete dopřát už od 21. září.

Podzim sice neslibuje tak krásné počasí jako léto, zato je ale oblíbeným gurmánským obdobím. Dozrává totiž spousta skvělého ovoce a zeleniny, které nikdy jindy není tak dobré. K tomu jsou pozdně-letní suroviny plné vitamínů, jejich konzumací tak připravíte svoje tělo na ochlazení a potenciální útok bacilů. Jaké kombinace tedy letos na podzim najdete na menu UGO barů?

Znovu se můžete těšit na dva bestsellery minulého podzimu mix hruška, ananas a limetka a také na slaďoučkou kombinaci hrušky, brusinek, banánu a medu.

Ugo

Novinka plná sezónního ovoce, která určitě stojí za vyzkoušení, je mix hrozno, ostružiny a jablko. Ani na podzimním menu nesmí chybět green smoothie, tentokrát z hrušky, jablka, banánu a špenátu.

Pokud se vás s podzimními plískanicemi zmocňuje únava, vsaďte na letošní exotickou specialitu švestka, pomeranč, jablko a kurkuma. Kurkuma totiž funguje jako mozkový doping, kromě toho má protizánětlivé a antioxidační účinky. Pikantní chuti se bát nemusíte, drink je perfektně vyvážený, aby nepálil.

Podzimní menu vystřídá melounovou sezónu už 21. září a vydrží na pultech UGO barů až do Mikuláše a drinky si můžete dát od 61 Kč za 0,3 l.

O UGO

UGO je česká firma založená v roce 2005. V UGO barech nabízí čerstvě připravené 100% ovocné šťávy a koktejly, které personál připravuje na místě na objednávku zákazníka. V roce 2012 koupila celou síť UGO barů společnost Kofola ČeskoSlovensko, která k nim v roce 2014 přidala i síť barů a salaterií Mangaloo. V současné době tak UGO provozuje 49 barů s čerstvou šťávou a 8 Salaterií.

 

Reklama