afrikan

Horké a suché léto se podepsalo i na našich zahrádkách a podzim na ně dolehl dřív, než by nám bylo milé. Nesouhlasíte? Pravda, někde to zdaleka neplatí a zahrádky hýří barvami podzimních květin. Ještěže je máme. Bez nich by se nám podzim zdál mnohem smutnější.

Sláva babímu létu. Nebo ranému podzimu? Na tom nezáleží. Jistě mi dáte za pravdu, že tohle období patří mezi nejmalebnější v roce. A nejen v přírodě, která se pomalu převléká do skvostných odstínů červených a žlutých barev, ale i na našich zahrádkách, které stále ještě bohatě kvetou. Ať už skromnými letničkami, které konečně nestrádají horkem, tak i vděčnými trvalkami.

chrpa

Je až neuvěřitelné, kolik květin nám ještě dělá radost.

Jakoby chtěly vynahradit úsilí, které jsme jim věnovaly v parném létě, abychom je udržely při životě.

Když se rozhlédnu kolem sebe, je stále z čeho se těšit. Když pominu bohatě kvetoucí muškáty na oknech, voskovky a lobelky v květináči na zápraží, nebo třapatku na terase, dočkala jsem se i květu dosny, která si dala hodně na čas.

dosna

Ale kam se „hrabu“ na sousední zahrádky místních hospodyněk

Jako by podzim ani neexistoval. Tu ještě kvetou odolné floxy, tam zas žluté a oranžové afrikány, skromné lichořeřišnice, nebo půvabné a nenáročné astry. Podzim je časem majestátních jiřin a listopadek, které se opět vrací na naše zahrádky.

Těšme se z těchto květin, dokud nepřijdou přízemní mrazíky a definitivně neukončí kvetoucí sezonu.

astra

No řekněte, není to nádhera?

Foto autorka

Které květiny zdobí podzimní zahrádku u vás? Máte nějaký druh, který byste mohla doporučit? Budeme se těšit na vaše tipy

Čtěte také:

Reklama