Měď provází lidstvo už po tisíciletí a dodnes nabízí nekonečné možnosti zpracování, ať už v čisté podobě nebo jako součást slitin.  Kromě vynikajících technických vlastností má velice atraktivní vzhled, který dokáží ocenit nejen moderní designéři, ale i milovníci klasiky.
mede1.jpg

Její barevná škála od teplé zlaté, přes červenou, hnědou až po zelenou ji dává široké uplatnění. Měď může být vítanou změnou po chladných odstínech nerezu, oceli nebo hliníku.

S čím měď kombinovat?

Měď si skvěle „rozumí“ se všemi sytými barvami, které interiéru dodávají luxusní vzhled a patřičný lesk. Dokonalého souladu docílíte kombinací s lahvově zelenou, petrolejovou, pařížskou modří, ale také s rezavě hnědou, nebo vínovou. Měď sama o sobě působí velmi příjemně a teple, takže dokáže zútulnit každý kout v bytě.
mede2.jpg

Kde najde uplatnění?

Z mědi nebo jejích slitin (třeba mosazi) se dá vyrobit takřka cokoliv:
Svícny, lustry, lampy, dekorace, rámy, kliky, ozdobné kování, podnosy, ale i vodovodní baterie, nádobí a vybavení kuchyně. Takže už je jen na vás, pro co se rozhodnete.
mede3.jpg

Tip na závěr:

Pokud nechcete v bytě nic měnit, ale měď se vám líbí, zkuste ji na vánoční dekorace. Barvu mědi můžete koupit ve spreji a začít tvořit. Třeba v tomto načervenalém kovu najdete zalíbení.

Čtěte také:

Uložit

Reklama