Měď provází lidstvo už po tisíciletí a dodnes nabízí nekonečné možnosti zpracování, ať už v čisté podobě nebo jako součást slitin.  Kromě vynikajících technických vlastností má velice atraktivní vzhled, který dokáží ocenit nejen moderní designéři, ale i milovníci klasiky.

Její barevná škála od teplé zlaté, přes červenou, hnědou až po zelenou ji dává široké uplatnění. Měď může být vítanou změnou po chladných odstínech nerezu, oceli nebo hliníku.

S čím měď kombinovat?

Měď si skvěle „rozumí“ se všemi sytými barvami, které interiéru dodávají luxusní vzhled a patřičný lesk. Dokonalého souladu docílíte kombinací s lahvově zelenou, petrolejovou, pařížskou modří, ale také s rezavě hnědou, nebo vínovou. Měď sama o sobě působí velmi příjemně a teple, takže dokáže zútulnit každý kout v bytě.

Kde najde uplatnění?

Z mědi nebo jejích slitin (třeba mosazi) se dá vyrobit takřka cokoliv:
Svícny, lustry, lampy, dekorace, rámy, kliky, ozdobné kování, podnosy, ale i vodovodní baterie, nádobí a vybavení kuchyně. Takže už je jen na vás, pro co se rozhodnete.

Tip na závěr:

Pokud nechcete v bytě nic měnit, ale měď se vám líbí, zkuste ji na vánoční dekorace. Barvu mědi můžete koupit ve spreji a začít tvořit. Třeba v tomto načervenalém kovu najdete zalíbení.

Čtěte také:

Uložit

Reklama