Touha vypadat mladě a dobře není sezónní záležitostí, ovšem přemýšlet nad zlepšením svého vzhledu musíme dopředu. V mnoha případech naše sebevědomí podpoří zákroky estetické chirurgie. Otázkou je správné načasování, které je ideální právně nyní, na podzim.

Působení slunce je totiž značně omezené, což je výhoda hlavně v případě invazivních metod, kdy je nutné jizvy chránit před slunečním zářením. „Plastické operace, zejména na obličeji, je nejvhodnější provádět v době, kdy naše tělo není vystavováno přílišným extrémům počasí. Proto na podzim a v zimě rychleji ustupují otoky po operaci, obvazy a elastické návleky doporučované po operacích pacienta tolik neobtěžují, zvýšené pocení nehrozí, a tak ani nedochází k reakcím kůže v okolí jizvy a podobně,“ uvádí MUDr. Dušan Záruba z Ústavu estetické medicíny. Navíc, od operace provedené na podzim či v zimě pak do příštího léta zbývá dostatek času, takže se rána i jizvy dobře zhojí a nehrozí riziko hyperpigmentací.

plastic

Podívejte se na 5 nejrozšířenějších estetických zákroků, které je dobré si naplánovat právě na zimní období a vyhnout se tak překážkám při hojení po zákroku.

1. Zvětšení prsou (augmentace)

Prsní implantáty se vyrábějí v mnoha tvarech a typech, a tak umožňují individuální volbu pro každou ženu i každý typ operace. Vyrábějí se z velmi odolného materiálu a jsou plněné silikonovým gelem s paměťovým efektem, díky kterému velmi věrně imitují přirozený prs.

2. Operace očních víček

Operaci očních víček podstupují ženy i muži nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. Operace se provádí nejčastěji mezi 40-50. rokem věku, buď jen na horních, nebo jen na dolních víčkách, ale může se provést i na obou současně.

3. Liposukce

Liposukce (odsátí tuku) je chirurgický výkon, při kterém se provádí snížení podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Pro liposukci jsou vhodné zejména partie boků, podbřišek, stehna a vnitřní strany kolen. Liposukce však není metodou, která snižuje nadváhu obézních jedinců.

4. Facelift

Facelift (lifting obličeje a krku) řeší problematiku projevů stárnutí. Jedná se o vypnutí kůže a podkožního aparátu obličeje a krku. Maximální efekt lze očekávat, je-li zákrok proveden v optimálním věkovém rozmezí. Nejčastější věková skupina je 50-60 let. V mladším věku 40-50 let se doporučuje menší rozsah miniliftingu.

5. Abdominoplastika

Abdominoplastika (plastika břicha) je operací, která řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny,

jak tomu bývá nejčastěji po těhotenství nebo výrazném zhubnutí. Plastika břicha zpevní rozestouplé svaly stěny břišní, sníží podkožní tukovou vrstvu a odstraní nadbytky kůže.

Reklama