Uvažujete o tom, co si pořídit do podzimní sezony? Ano, v obchodech je přece tolik lákaček. Ale podzimní kabát (lidově baloňák, stylově trenčkot) je opravdu tou nejlepší investicí. V našich zeměpisných šířkách ho užijete dvojnásob. Teď, ještě než oblečete huňaté zimníky, a na jaře, až je zase sundáte. Pěkný kabát je navíc to první, čeho si na vás lidé všimnou, a na prvním dojmu přece záleží vždycky.

treckot

Podle čeho si kabát vybrat?

Samozřejmě podle proporcí, to by mělo být prioritní. Plnější postavy by měly volit klasiku s vertikálními dělícími švy, které zeštíhlují, nejlépe mírně vypasovaný. Ženy s útlým pasem ho mohou „přeštípnout“ širokým opaskem, který je stále velice módní, a vyznavačky trendů by si mohly vyzkoušet nový způsob nošení.

Je velice nekonvenční a ležérní. Nechte ho rozepnutý, po stranách mírně zřasený, a stáhněte ho tenkým páskem. Buď pevně v pase, nebo lehce na boky. Zřejmě budete mít námitky, že běhat takhle rozhalená v tomto počasí není zrovna dobrý nápad.

treckot

To máte sice pravdu, ale buďte optimistky. Už příští týden se má oteplit!

Také nosíte ráda kabáty? Kolik jich doma máte? Vyzkoušíte nový způsob? Jak se vám to líbí? Je to šik, nebo moc extravagantní?