boiron.jpg

Tisíce infekčních částic dokážou kontaminovat vzduch i předměty. V?případě, že onemocníte, buďte ohleduplní, zůstaňte ideálně doma a dodržujte několik základních pravidel, abyste zamezili šíření nákazy. Uvedená opatření fungují i jako prevence nákazy:
 
Používejte kapesník  
5f688db618660obrazek.pngPři kýchání nebo kašli používejte ideálně jednorázové kapesníky k zakrytí úst a nosu.  
Nekýchejte nebo nekašlete přímo do dlaní. Použitý kapesník vyhoďte do koše (kapesníky dávejte ideálně do mikrotenového sáčku) a umyjte si ruce. 

Pravidelně si myjte ruce  
5f688dbce4be6obrazek.pngJe důležité, abyste si po každém kýchnutí nebo smrkání umyli ruce.
Zamezíte tak infikování lidí kolem vás.

Omezte fyzický kontakt  
5f688dc5f236fobrazek.pngVyhněte se podávání rukou, objímání a líbání.  

Noste roušku 
5f688dcbcc1eaobrazek.pngChcete-li zabránit šíření virů, noste roušku. Před nasazením si umyjte ruce, roušku měňte každé 4 hodiny nebo je-li vlhká. Roušky určené pro jednorázové použití znovu nepoužívejte. 

Nepůjčujte si osobní věci  
5f688dd20326fobrazek.pngMobilní telefony, brýle, ručníky ... U nemocných dětí se ujistěte, že si nepůjčují hračky, pastelky atd. 

Větrejte často  
5f688dd789b6aobrazek.pngUzavřený interiér podporuje množení mikrobů a kontaminaci. K provětrání a pročištění vzduchu v místnosti postačí 10 minut.

Vyhýbejte se rušným místům 
5f688dded78e8obrazek.pngPokud je to možné, vyhýbejte se místům s vyšší koncentrací lidí, jako je například veřejná doprava, nákupní centra, kina, školky, školy apod.

Podpořte organismus šetrným způsobem
Pokud chcete eliminovat možnost nákazy na minimum, podporujte průběžně imunitu.
Jednou z možností prevence jsou i homeopatické léky, které mají řadu výhod. Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. V případě, že budete užívat Oscillococcinum preventivně, postačí vám 1 dávka týdně. Jakmile se objeví první příznaky chřipkových stavů, jako např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny. Mohou jej užívat děti od nejútlejšího věku i další rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné i kojící ženy a senioři. Lék má praktické balení, v každé tubičce je vždy jedna dávka granulí. Malým dětem lék rozpusťte v trošce vody pro pohodlnější a bezpečnější podání. Léková forma v podobě tubiček je velmi praktická, můžete je nosit v kabelce, aktovce, a mít lék tak vždy po ruce.

Prevence vhodná pro těhotné a kojící ženy i seniory
5f688d9f0154dobrazek.png         
5f688da799ad4obrazek.png  
U těhotných a kojících žen a seniorů je výběr přípravku pro prevenci obzvlášť důležitý. Těhotné a kojící ženy Oscillococcinum užívat mohou, senioři, kteří většinou užívají více léků, zase ocení, že se Oscillococcinum navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňuje.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Reklama