HOLLYWOOD - Botulotoxinové injekce a léky proti bolesti jsou jen jedny z mála věcí, které neoprávněně aplikoval a předepisoval svým pacientkám kalifornský lékař Jules Lusman, do jehož rukou se pravidelně svěřovaly desítky hollywoodských celebrit.

Lékař přišel o licenci již v prosinci loňského roku, kdy vyšlo najevo, že nelegálně předepisoval několika hollywoodským herečkám tablety proti bolesti, na nichž se dá vybudovat závislost. Teprve nyní ale vyplynulo napovrch, že doktor Lusman ve svém luxusním sídle v kalifornském Brentwoodu dělá svým pacientkám také nezákonně úpravy jejich zevnějšku, k nimž neměl povolení.

"Prozatím jsou nám známy dvě ženy, které se lékařovým počínáním mohly dostat do ohrožení života. Neodborně provedená aplikace botulotoxinových injekcí může mít pro pacienta nedozírné zdravotní následky," míní soudní znalec z oboru plastické chirurgie, který je s případem od začátku obeznámen. Pokud by se podařilo vyšetřovatelům dát dohromady proti lékaři více důkazů, mohl by vedle ztráty lékařské licence také na několik let skončit za mřížemi.

"Je ale velice nepravděpodobné, že se některá z celebrit přizná, že navštěvovala lékaře, který jí protizákonně předepisoval léky proti bolesti," řekl jeden z vyšetřovatelů.
Dodal, že se podařilo nezákonné počínání lékaře odhalit naprostou náhodou v souvislosti s mediálně známou krádeži Winony Ryderové a následným výslechům a testům, jimž byla podrobena. Z nich vyplynulo, že Ryderová patřila k herečkám, kterým Lusman návykové léky proti bolesti předepisoval.  

       
Reklama