shutterstock-1170626827.jpg

Foto: Shutterstock

Podvazky si zamilujete, pokud nejste fanynkou klasických silonek, které se vytahují až do pasu, kde se často zařezávají, také často padají a sklouzávají a vy se pak nemáte šanci cítit komfortně. Může se to na první pohled zdát neuvěřitelně, ale právě podvazky toto pohodlí zajistí.

Správná velikost i délka je zásadní

„Základem je podvazkový pás, který má stejné háčky jako podprsenka a s podobnými pravidly se i vybírá jeho velikost. Měl by vám pohodlně sedět na prostřední háček, abyste ho mohla kdykoli více utáhnout nebo naopak povolit,“ radí Zdeňka Sahulová z e-shopu se spodním prádlem Astratex. Podvazkový pás umisťujte do pasu nebo na boky podle toho, jak vám to vyhovuje.

Samotné podvazky mají na koncích klipsy složené ze dvou částí, z gumové podložky (aby vás nic netlačilo) a kovového nebo plastového očka. Používá se velmi jednoduše: Gumovou část vsunete pod punčochu, skrze punčochu ji pak připevníte do očka a stáhnete.

„Délku podvazku potom upravte, aby vás netáhly nebo se nezařezávaly do zadečku, což by mohlo být vidět i přes oblečení. Dělá se to rovněž úplně stejně, jako když upravujete délku ramínek podprsenky. Pokud víte, že budete většinu času sedět, nechte zadní část trochu volnější,“ dodává Zdeňka Sahulová.

Protože v dnešní době bohužel není tolik příležitostí, kam se hezky obléknout a vzít si na sebe něco speciálního, je možné, že si podvazky budete chtít vyzkoušet při hezkém večeru doma s partnerem. Aby bylo snadné sundat si kalhotky, ale podvazky si nechat, oblékněte si nejdříve podvazky a spodní prádlo až na ně. Oceníte to koneckonců i při běžném nošení, když půjdete na toaletu.

sada.jpgZalando: 720 Kč / Astratex: 819 Kč / etam: 469 Kč
Foto: Se souhlasem Zalando, Astratext, etam

Sexy i minimalistické

Na domácí použití k podvazkům a spodnímu prádlu stačí už jen saténový župánek ve stejné barvě. K jakým outfitům se ale podvazky hodí při klasickém nošení? Noste je klidně k jakýmkoli šatům nebo sukni. I když je neuvidí nikdo další, vy budete vědět, že je máte, a budete se automaticky cítit výjimečně. Pokud však váš partner miluje lehké vzrušení, ještě než dorazíte domů, zvolte šaty s jemným rozparkem, z něhož může část punčochy na malý moment vykouknout. Dejte si však pozor, ať jsou tyto momenty určené jen těm správným očím, abyste nepůsobila lacině a nevkusně.

Výhodou je, že dnes už si zejména punčochy můžete vybrat tak, aby ladily k vašemu stylu. Pokud tedy milujete krajky, zvolíte černé sexy punčochy s krajkovým lemem. Pokud chcete krajky, ale například do kanceláře potřebujete spíš tělový odstín, i ten bez problémů seženete. Krajka však má tu nevýhodu, že pod hodně upnutým oblečením by její struktura mohla prosvítat. V takovém případě zvolte jen krajkový vzor s plochými švy, který je vizuálně krásný, ale přitom nezkazí žádný outfit.

Výběr je dnes tak široký, že nemusíte rezignovat na odstín, řada punčoch na podvazkový pás je k dostání v několika odstínech, tedy nejen černé nebo tělové, ale také v bílé či červené. Výjimkou nejsou ani síťované punčochy.

Máte pocit, že sexy prádlo a krajky nejsou nic pro vás? Ani tehdy se ale podvazkům a jejich praktickému využití nemusíte vyhýbat. Stačí zvolit hladké punčochy s jednoduchým lemem bez jakýchkoli vzorů či ozdob. I ty jsou kromě klasické černé k dostání i v bílé nebo tělové variantě.

shutterstock-1151011442.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama