„Když mi bylo devět, rodiče se rozvedli za strašných podmínek. Otec byl alkoholik, matka zjistila, že ji navíc podvádí snad s každou, která před ním neutekla a místo toho, aby se mě od všeho snažila držet dál, vyprávěla mi každý detail. Tátu jsem za to nenáviděla, ale dnes vím, že ani s mou matkou nebylo snadné žít.
ne.jpg
Foto: Shutterstock

Nevěřila jsem v dlouhodobé vztahy, a už vůbec ne v manželství. S muži jsem nechtěla mít nic společného. První rande jsem zažila snad až v 19 letech a hned jsme spolu začali chodit. Byla jsem zamilovaná a důvěřovala jsem mu na sto procent. O to větší šok pro mě byl, když jsem zjistila, že mě podvádí se spolužačkou. Krizi jsme sice ustáli, ale ve skutečnosti jsem mu nikdy neodpustila. Asi půl roku na to jsem si začala s Peterem. K mému překvapení nebylo nic lehčího, než si dávat dobrý pozor na pusu, a aby nás nikdo neviděl. Můj přítel o nevěře nic nevěděl, a tak to vydrželo další rok.

Nakonec jsem se rozešla já s ním a začala chodit se svým tehdejším milencem. Petera jsem opravdu milovala a řekla jsem si, že už nikdy nevěrná nebudu. Jenže po čtyřech letech do vztahu zavítal stereotyp a já začala hledat vzrušení jinde. A protože to opět bylo jednodušší, než jsem si myslela, neskončilo to jen u jednoho „klopýtnutí“.

Od té doby jsem měla ještě další dva vztahy, partnery jsem zase podvedla. Zkoušela jsem si i dát pauzu a jen si užívat bez závazku, ale nebylo to ono. Mám ráda být zadaná a procházet si vším, co ke vztahu patří. Ale když dojde společná cesta k bodu, kdy ochabne zamilovanost, nedokážu se udržet. Jsem jako feťák. Psycholožka mi už radila, že bych se měla nechat nachytat, abych samu sebe potrestala. Nemůžu se k tomu ale donutit. Dokonce i v době pandemie pro mě není problém podvádět svého nynějšího přítele. Nejhorší na tom snad je, že z toho ani nemám špatné svědomí. Žiju totiž v domněnce, že se podvádí úplně všichni.

Se svou zkušeností se rozhodně nechci nijak chlubit nebo nabádat ostatní, aby šli v mých šlépějích. Jen mi přijde, že na internetu existuje spousta článků, které dělají z mužů chodící monstra a z žen chudinky. Jak vidíte, jde o stereotyp. Nemyslím si, že existuje statistika, že muži podvádí více než ženy. Domnívám se, že jde o vyrovnaný souboj. Nejen ze své zkušenosti vím, že se na ženské zálety méně často přijde.“

Reklama