Přeji dobrý a pohodový den.

Dnešní téma o inzerátech mi nedá nečinně hledět na monitor, a pokusím se psát o mém seznámení s manželem.

Byla jsem svobodná, svobody jsem si vážila a užívala v rámci možností. Moji spolupracovníci, toho času už ženatí, mi ve skrytu duše záviděli. Ty jejich pohledy nezapomenu do smrti.

Jednoho dne však u nich došlo k výrazné změně v chování. Začala jsem tušit nějakou lumpárnu. Po pár dnech mi přišla tlustá obálka a tam bylo hodně dopisů. Rodiče zírali a já ještě více. Byly to samé odpovědi na inzerát. Naši začali vyzvídat, a já nic nevěděla, jen se mi rozsvítilo, že mi spolupracovníci podali inzerát.

Na tento jejich první pokus jsem nereagovala. Po půl roce mi přišel střední balík a tam byly rovněž dopisy s odpověďmi na inzerát. Jeden se mi líbil, a tak jsem konečně odepsala. Ve třetím dopise mi mladík nabídl schůzku. Přijala jsem. Než k ní došlo, seznámila jsem se s jedním chlapíkem na rusavské přehradě.

Slunečný den utíkal ve dvou rychle a k večeru mě zavezl autem na autobusovou zastávku. Po cestě jsme si vykládali a domluvili se na další schůzce. Jenže další víkend nemohl on ani já. Měli jsme oba poznávací rande - přes inzerát.

Bylo to v neděli, sluníčko svítilo a já jsem litovala, že mám rande s cizím chlápkem. Mohla jsem být přece s tím od přehrady. Zrovna, když jsem přecházela křižovatku, před přechodem zastavila bílá škodovka a z ní vykoukl kluk od přehrady.

Oba jsme zajásali, že se opět vidíme, já přisedla. Cestou k našemu obojímu rande jsme si začali povídat naše příběhy o inzerátu. Byli jsme to vlastně my dva, kteří se seznámili a zároveň byli i nevěrní tomu druhému s tím svým.

Letos v srpnu to bude 24 let, co společně táhneme tu káru.

Co víc? Manželství je jako počasí. Došlo i na "zemětřesení", ale pak to uklízení, to byla fuška.

Arabské přísloví: Manželství je jako pevnost. Ti uvnitř chtějí ven a ti venku chtějí zase dovnitř. A věřte mi, že ve dvou se to lépe táhne. Já vím, jak kdy a jak komu.

Slunce v duši a pěkný den vám všem přeje Věra (arjev)


Arjev,
jak jinak to pojmenovat než jako osud :-). Ať vás táhnutí společné káry stále baví a rande máte vždy jen spolu, už ne s někým jiným.  

SOUTĚŽ

OTÁZKA ČÍSLO DEVĚT: Jak se česky řekne ALTERNATIVA

Pravidla najdete ZDE

Reklama