Agáta (39) je mezi dvěma mlýnskými koly. Podřízení na ni tlačí, aby propustila jejich neschopnou kolegyni. Jenže právě to ona udělat nesmí, ačkoli je stejného názoru. Proč? Skutečným důvodem se chlubit nemůže.

Nová účetní nastoupila na její oddělení sotva před dvěma měsíci. Za tu krátkou dobu už ale stihla pokazit, co mohla. „Je neschopná a líná k tomu. Děsná kombinace! Nikdy nepřestanu litovat, že jsem ji k nám přijala. Jenže tehdy působila velmi schopně a měla skvělá doporučení. Kdo mohl tušit, že se jen přetvařuje? Nakonec jen kvůli ní nedostalo naše oddělení čtvrtletní odměny a naopak muselo žehlit její průšvihy. Není tedy divu, že za mnou všichni moji podřízení přišli s tím, abych ji hned vyhodila, dokud je ještě ve zkušební době. A já souhlasila,“ vypráví Agáta. Mohl to být snadno řešitelný problém, nebýt toho zkratu ten večer.

žena

„Víte, už delší dobu to táhnu se šéfem IT oddělení, ačkoli jsem vdaná. Nejsem na sebe pyšná, že manžela podvádím, ale je to tak! Nedokážu si prostě pomoct. I můj milenec je ženatý, a tak vše držíme pod pokličkou. Scházíme se výhradně mimo práci a snažíme se být co nejméně nápadní. Jenže toho večera, kdy už byly všechny kanceláře prázdné, a my dva se chystali na rande do hotelu, jsme udělali osudovou chybu,“ kaje se Agáta. Tehdy totiž poprvé neudrželi své vášně na uzdě.

„Vrhli jsme se na sebe u mě v kanceláři. Bylo to neskutečně vzrušující a nové, podlehli jsme kouzlu okamžiku. No a teď za to pykám! Načapala nás právě ta moje nová a neschopná podřízená! Kdyby to byl kdokoli jiný, ale ne! Zrovna ta, která ode mne měla den na to dostat padáka,“ běduje Agáta s tím, že následující ráno přece jen zkusila její charakter. Zavolala podřízenou k sobě a vysvětlila jí, že bude muset odejít, protože s ní nejsou spokojení a sama přece musí uznat, že dělá velké chyby. Jenže narazila.

Jen se mi vysmála a řekla, že ji vyhodit nemůžu. Jinak prý všem barvitě vylíčí, co předešlý večer viděla. A můj manžel prý bude první na řadě. Vyschlo mi v krku a došla slova, i když jsem podobnou reakci mohla čekat. Ona se s úsměvem rozloučila a odkráčela se zdviženou hlavou ke svému stolu. Ne, manželství jsem riskovat nemohla. A tak teď poslouchám nadávání ze strany svých podřízených, kterým dělá jejich vypečená kolegyně i nadále z práce guláš. Absolutně nechápou, proč jsem tak najednou obrátila, a té potvory se ještě zastávám. Že mě má v hrsti, jim ale říct nemůžu, a tak vymýšlím jednu chabou výmluvu za druhou,“ dodává Agáta.

Čtěte také:

Reklama