Zde je 10+1 rad, které Vám pomohou vyhodit nevhodnou podprsenku.

1. Obvod leze nahoru

podZadní část obvodu se Vám nesmí sunout nahoru. Pokud je obvod podprsenky velký, váha poprsí Vám zvedne zadní část nahoru. Podprsenka tak neposkytuje dostatečnou oporu.

  • Doporučujeme menší obvod.

2. Obvod jde natáhnout

podKdyž chytíte podprsenku za zapínání a je možné ji natáhnout na víc než 2 prsty, případně pokud novou podprsenku zapínáte na nejtěsnější zapínaní, je obvod příliš volný. Když materiál povolí už nebudete moci zapnout podprsenku na těsnější háček a opora se sníží nebo Vám obvod poleze nahoru.

  • Doporučujeme menší obvod.

3. V podprsence se necítím dobře, když sedím

podPokud se v sedu necítíte dobře, případně se Vám v podprsence zle dýchá, obvod je příliš těsný. Měla byste být schopna pod obvod podprsenky vsunout bez potíží 2 prsty. Na druhou stranu, pokud dlouhodobě nosíte velký obvod, může se Vám menší obvod zdát moc těsný. V tomto případě je to jenom zvyk a vy brzy přijdete na výhody, které má menší obvod. (80 % českých žen nosí velký obvod).

4. Otlačená pokožka pod ramínky

podPokud je obvod podprsenky příliš velký, váha Vašeho poprsí visí jenom na ramínkách, a ty pak způsobí zarudnutí, nebo dokonce otlaky.

  • Doporučujeme menší obvod.

5. Prsa přetékají z košíčku

podPokud není v košíčku dostatek místa, Vaše prsa přetékají v horní části košíčku. Nejlépe je to viditelné pod elastickým tričkem. Doporučujeme větší košíček.

6. Zvrásněný košíček

Toto se může stát, pokud je velikost košíčku velká.

  • Doporučujeme zkusit menší košíček. Avšak vrásnění může být také jenom na špičce košíčku, v tomto případě by měl být košíček naopak větší, tak aby prsa košíček vyplnily.

7. Kostice mezi prsy odstává

podPokud kostice v přední části podprsenky odstává tak, že můžete pod kostice zasunout 2 až 3 prsty, je velikost košíčku malá a prsa tlačí podprsenku od těla.

  • Doporučujeme větší košíček.

8. Kostice Vás tlačí do prsa

podKostice by měla lemovat prso a končit v podpažní jamce. Pokud si sundáte podprsenku a objevíte zarudnutí nebo otlačenou kostici v měkké tkáni prsa, je velikost košíčku malá. Je to taky viditelné, pokud zvednete ruku.

  • Doporučujeme větší košíček.

9. Podprsenka se zvedá se zvednutými pažemi

podPokud zvednete ruce a Vaše prsa se objeví pod spodním lemem podprsenky, Váš obvod je příliš velký nebo je malý košíček.

10. Povislá prsa z profilu

podPokud stojíte bokem k zrcadlu a Vaše prsa sahají níž, než je spodní obvod podprsenky, podprsenka neposkytuje dostatečnou oporu.

  • Doporučujeme menší obvod, větší košíček a přiměřeně upravit ramínka.

10+1. Stará podprsenka

Pokud nosíte nějakou podprsenku pravidelně a dlouhou dobu, ztrácí svoji elasticitu a oporu. Pokud máte plnou zásuvku takovýchto podprsenek, vyhoďte je. Je čas nakoupit nové a zajistit poprsí znovu oporu a zdvihnout je.

Tip na závěr: Ve správné podprsence vypadáte štíhleji, rovněji, prsa jsou pevná a celkově jste více sexy.

Reklama