Jak správně vybrat podprsenku, která vám padne?

Ne, nedělám z toho vědu, ale možná byste se divily, kolik žen při výběru tápe nebo vyhodí zbytečně peníze za kousek, který jí nakonec leží v šuplíku. Můj případ, takže mi dovolte, abych si společně s vámi osvěžila zásady správné koupě této velice důležité součástky oblečení.

1-Ujasněte si, k jakému účelu ji budete nosit, jestli pro sport, pod společenské (svatební) šaty, pod přiléhavý svetřík nebo ke svádění.
úplně jiná bude vhodná v době těhotenství a kojení.

2-Podprsenka pro sport nebo na cvičení by měla dobře sát pot. Sáhněte tedy po bavlně nebo speciálních materiálech k tomu účelu vyvinutých.

3-Když máte ujasněn účel, můžete se zaměřit na střih, materiál a barvu.
Přihlédněte na barevné ladění celého šatníku.

4-Podřiďte tvar podprsenky oděvu, pod kterým ji budete nosit. Vylézající ramínka působí přinejmenším rušivě. Pod hlubší výstřih vybírejte podprsenku s ramínky posazenými daleko od sebe.

5-Ramínka se nesmí zařezávat do kůže a pozor na záda. Škrtící popruhy vám mohou vytvořit ošklivé tukové záhyby.

6-Místo, kde se stýkají košíčky, musí sedět na středu spodní části hrudní kosti a zapínání na zádech musí být ve stejné výšce. "Šplhací" zadní popruh svědčí o špatně zvoleném obvodu nebo příliš těžkém poprsí a je třeba zvolit jinou variantu.

7-Nejdůležitější je velikost. Pokud si nejste jistá číslováním, změřte si svůj obvod pod prsy a přes bradavky. Na základě těchto měr vám už s velikostí poradí. Nikdy nekupujte bez zkoušení!

8-Ženy s těžším a plnějším poprsím by se neměly bát prádla s kosticemi, které lépe drží tvar. Záleží jen na nich, jestli se svými vnady chtějí pochlubit a využít třeba podprsenek-půlek, které působí velmi svůdně, nebo radši potlačit v podprsenkách stahovacích. Ochablejší poprsí mohou vhodně korigovat výztuže.9-Ženy, ke kterým byla příroda skoupá, mohou vytvořit dojem plnosti známými podprsenkami s push-up efektem.

10-Máte-li už podprsenku v kabince na sobě, nedívejte se jen na to, jak je krásná, ale zaměřte se na pohodlí. Nesmí vás nikde škrtit, škrábat ani tlačit. Klidně si v ní udělejte i pár pohybů a podívejte se, jak vypadá pod oblečením.

Tak co, milé ženy-in, co si takhle udělat radost novou podprsenkou?
Děláte také občas chyby při její koupi?
Máte doma nějaký krásný, ale nenositelný „ležák“.
Už jste se při koupi unáhlila?
A co prodavačky, myslíte, že umí fundovaně poradit, nebo chtějí jen prodat a vy je nezajímáte?
Napište mi o svých zkušenostech.

 

 

Reklama