Nakupování na internetu je stále jednodušší a stále oblíbenější. Tento článek si neklade za cíl vás k nakupování přes internet přimět, jen vám zprostředkuje zkušenosti našich čtenářek a zároveň popíše vaše práva na reklamaci, případně vrácení zboží. Citace jsme čerpali z redakční diskuse, kde čtenářky popisovaly své zkušenosti mezi 10. a 17.  lednem tohoto roku.

 

Asi nejzákladnější dotazy položila ostatním čtenářkám Tanzanie:

Jak se postupuje v případě, že zboží, které jsem koupila, má vadu... tedy reklamace.

U kamenného obchodu ho tam odnesu... Tady ho pošlu zpět, tam odkud to přišlo?? A musí se schovávat původní obaly?

Chtěla bych si z netu koupit tiskárnu... Jde to na dobírku?? nebo se musí platit kartou?

 

Na první otázku lze odpovědět slovy Jeremi: U zboží zakoupeného mimo prodejnu je to právě ještě jednodušší - můžeš to vrátit bez udání důvodu. U větších věcí (pračky, lednice...) fungují záruční servisy podle značky, stejně jako kdybys to koupila v kamenném obchodě (taky to nevezeš zpátky, když pračka přestane odstřeďovat).

Jen dodáme, že lhůta pro vrácení zboží bez udání důvodu je 14 dní. Kompletní paragraf najdete ZDE

 

Co se týče placení na internetu, každý e-shop zná více způsobů placení, od dobírky - přes převod peněz z účtu na účet - po platbu kartou.

 

Jako největší slabinu internetového nakupování jste samy uvedly Českou poštu. A její způsob doručování balíčků na dobírku.

 

Vivian: Mně na nakupování přes internet vadí hlavně jedno - zboží přijde poštou, nejsem doma čili mi hodí lístek do schránky, nebo taky ne. Když ne, zboží se vrátí dřív, než se dozvím, že vůbec přišlo. Když ano, musím zvlášť běžet na poštu pro obchodní balík, který tam ale nechají jen 3 dny, a pak ho vrátí. Což nemusím stihnout. A pokud se všechno povede, balík donesu domů, a zjistím, že je tam buď něco jiného, co jsem nechtěla, nebo je to rozbité při poštovní manipulaci, nebo se mi to nelíbí, protože na obrázku to vypadalo jinak. Tudíž musím zase na poštu, a doufat, že vrácené zboží přijmou, a vrátí mi někdy, časem, za hodně dlouho, peníze. Proto na internetu nakupuji velice málo, a jen u firem, které už mám ověřené, což jsou asi tak tři...

 

A taky jste si posteskly, že se přes internet nedají sehnat potraviny.

 

Koho zajímá debata na téma nakupování přes internet, ať se jukne SEM. A přečte si cca 300 příspěvků.

 

Nás zaujalo, co vše přes net nakupujete:

Vivian: knihy, hudbu, oblečení, kosmetiku (hlavně parfémy, které vyjdou na internetu až o několik set korun levněji)

Fiona: podprdy, myčku, chystáme se na matraci

Jeremi: školní batoh do školy, dál povlečení, knížky, pračku a sušičku

Andula: já dvd přehrávač a varnou desku a tašku do školy vlastně taky

Landriel: knížky, párkrát spodní prádlo i jiné oblečení, kosmetiku, granule pro kočky, odrážedlo a nějaké hračky

Risina: Pekárnu na chleba, dvakrát CD-rom s angličtinou, jednou knížky

 

A takhle bychom mohli kopírovat z debaty dál a dál. Překvapivě jste si minimálně stěžovaly na nekorektní chování internetových shopů. Snad je to známka, že většina je spolehlivá.

 

Do článku vám doporučené obchody cpát nebudeme. Pokud máte nějaký prověřený tip, výjimečně nám nebude vadit, když mu pod tímto článkem uděláte reklamu.

 

A hlavně nezapomeňte pracovat, abyste si na to nakupování taky vydělaly.:-)

Reklama