Vydejte se na charitativní běh tmou na podporu nevidomých. Už tento čtvrtek odstartuje v pražské Stromovce Noční běh pro Světlušku. O týden později, tedy 23. dubna, se pak uskuteční v Brně v areálu Riviéra.

beh

V Praze i Brně se startuje v 21 hodin. V Praze čekají na sportovce trasy dlouhé 3 nebo 5 km, v Brně je přichystán 3,5 km dlouhý běžecký okruh. „U Nočního běhu pro Světlušku platí stoprocentně, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jenom si místo olympijské pochodně rozsvítíme čelovky a symbolicky tak propojíme svět vidících a nevidomých,“ vysvětluje Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu a dodal, že zájemci si budou moci vyzkoušet taky tzv. trasování, tedy běh se sportovcem se zrakovým postižením, nebo se nechat namasírovat od nevidomých masérů.  

Pokud chcete běžet za zvýhodněné startovné, neváhejte se registrovat co nejdříve na www.behprosvetlusku.cz. „Jestli levnější startovné náhodou promeškáte, nemusíte toho ale litovat. Všechny vybrané peníze totiž putují na konto Světlušky na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením,“ doplňuje Přemysl Filip. 

Registrovat se a zaplatit startovné je možné i bezhotovostně ještě přímo na místě startu obou běhů pro Světlušku. Nechce se vám běhat, ale rádi byste i tak přispěli? Můžete si zakoupit některý ze sbírkových předmětů na e-shopu. Třeba právě čelovku Led Lenser, s níž budou účastníci běhat, a na jejímž speciálním světluším designu spolupracovali lidé z chráněných dílen.

celovka

Loňský ročník Běhu pro Světlušku přinesl nevidomým 1 300 000,-Kč.

Reklama