Nemáte ještě program na pátek? Pak se můžete zúčastnit benefičního koncertu, který pořádají Barevné domky Hajnice, a kromě zážitku i podpořit dobrou věc!

barevné domky

Barevné domky Hajnice

V roce 2011 oslaví Barevné domky Hajnice již padesát let od doby, kdy jako ústav sociální péče začaly sloužit mentálně postižené mládeži. Od roku 1995 dochází k postupné transformaci ústavu na moderní zařízení poskytující sociální služby nové generace. Do roku 1996 vznikají pro klienty ústavu první barevné domky - Červený a Žlutý, v roce 2004 byl otevřen Modrý a Zelený dům a také rekonstruovaný kojenecký ústav v Trutnově, nynější Oranžový dům, ve kterém se nám podařilo o dva roky později otevřít kavárnu Oranžová zahrada. V letech 2008 a 2009 se zabydlují další dva domky, Bílý a Fialový, které původně sloužily jako byt údržbáře a detašované pracoviště speciální školy.

Jak se v Hajnicích žije

56 klientů ze 113 žije ve skupinových nebo individuálních domácnostech. Klienti si v domácnostech s asistencí sami zajišťují nákupy potravin, skladovou evidenci potravin, pětkrát denně přípravu stravy, úklid a praní. Všichni klienti během dne pracují. V Barevných domcích v rámci pracovní terapie je klientům nabízena práce v těchto lokalitách:

  • Oranžová kavárna určená pro veřejnost
  • Pečené štěstí zajišťuje výrobu sladkého pečiva pro kavárnu
  • Barevný netradiční butik upravuje použité oblečení
  • Keramická záchranka nabízí kurzy v mateřských školách
  • Vyrábíme a prodáváme keramiku, svíčky, ruční papír

Tento pátek si můžete užít benefiční koncert!

Hajnice

Více o Barevných domcích Hajnice (klikni).

Reklama