Může to být i vaše dítě, stačí okamžik nepozornosti a dítě se ztratí. Jak se v tu chvíli zachovat, jak tomu předcházet? Zviditelnit tuto problematiku pohřešovaných dětí můžete i vy. Přidejte se k Pochodu pro pohřešované děti, pořádaného občanským sdružením Ztracené děti k příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí, podobně jako společnost Axis Communications, největší světový výrobce bezpečnostních kamer, která se stala partnerem akce. Pochod s doprovodným programem proběhne 25. května v centru Prahy pod záštitou Městské části Praha 1 a Praha 7. Pro ty z vás, kteří nemůžete dorazit bude část programu v přímém přenosu přenášena na internet.

detiV neděli 25. května se v Praze bude konat již druhý ročník Pochodu pro pohřešované děti, konaný k příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Tento den vyhlásil v roce 1983 americký prezident Ronald Reagan jako upomínku na šestiletého Etana Patze, který zmizel 25. 5. 1979 po cestě do školy v centru New Yorku a dodnes nebyl nalezen. Symbolem 25. května se stala pomněnka, která v anglickém názvu znamená: Nezapomeň na mě!

Akce má za cíl zviditelnit citlivou problematiku ztracených dětí u široké veřejnosti a poukázat na to, že se tato otázka týká i České republiky. Pochod začne ve 13 hodin ve spodní části Václavského náměstí na Můstku a povede do parku Stromovka. Zde bude u restaurace Šlechtovka pro účastníky přichystán program, v jehož rámci vystoupí odborníci, psychologové i další hosté, jichž se problematika ztráty dítěte osobně dotkla. Rodiče tak získají praktické informace, jak své děti nejlépe ochránit. Program doprovodí kapela The Snookers a sbor Cantarina. Pro děti jsou přichystány hry a soutěže a nebude chybět ani skákací hrad.

„Zkušenosti ukazují, že při ztrátě dítěte hrají důležitou roli data z dohledových kamer na veřejných místech. Jako největší světový výrobce těchto kamer přispíváme k tomu, aby byl svět bezpečnější a lépe chráněný. Proto jsme se také rozhodli podpořit sdružení Ztracené děti a pochod k příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí,“ říká Petr Tošner, marketingový manažer společnosti Axis pro střední a východní Evropu.

Pro ty, kdo se nemohou pochodu účastnit osobně, je letos možnost sledovat část programu i na internetu. Díky IP kamerám Axis můžete sledovat video z pražské Stromovky na adrese www.ztracene-deti.cz

Kompletní program 2. ročníku Pochodu pro pohřešované děti můžete najít na adrese:
http://www.ztracene-deti.cz/cz/pochod-pro-pohresovane-deti-2 nebo se přidat k události na Facebooku.

Zdroj: tisková zpráva

 

Reklama