Včera začala nová akce Kryštof, zahájena otevřeným dopisem Policie:


Otevřený dopis všem účastníkům silničního provozu

Vážení řidiči, cyklisti a chodci,

obracíme se na Vás jako na účastníky silničního provozu nejen na silnicích České republiky, ale s blížícím se létem i za hranicemi naší země. Zvýšený počet policistů signalizuje, že začala dopravně bezpečností akce „X“. To svatý Kryštof, patron všech poutníků a cestářů, bude po celý týden bdít nad Vaší bezpečností a dohlížet na to, abyste jezdili v souladu s pravidly silničního provozu. Na pomoc mu přichází policisté dopravní a pořádkové policie, kriminalisté a příslušníci cizinecké a pohraničí policie.

Pokud Vás policisté zastaví, mohou se při kontrole zaměřit na technický stav vozidla, dodržení stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, dodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí vyplývajících z mezinárodní dohody ADR a dodržování povinností osádkami v mezinárodním provozu vyplývající z dohody AETR. Hlídky Policie ČR se rovněž zaměří i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Obdobné akce se budou v letošním roce ještě několikrát opakovat. Smyslem takových akcí je chránit nejen Vás, ale i Vaše děti a blízké před neukázněnými řidiči, kteří svojí mnohdy bezohlednou jízdou ohrožují ostatní účastníky silničního provozu.

V roce 2004 na našich silnicích zemřelo 1 215 osob, což je o 104 méně než v roce 2003. Z celkového počtu bylo na při dopravních nehodách usmrceno 24 dětí, což je o devět méně než v roce předchozím. Rádi bychom tento pozitivní trend udrželi třeba pomocí celorepublikových dopravně bezpečnostních akcí.

kpt. Mgr. Blanka Kosinová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

 

A abychom nebyli zcela vážní, podívejme se na Policii v zahraničí...

V Bosně

 

 

 

 

 

 

 

 

Německu

 

 

 

 

 

 

 

a Belgii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za fotografie děkujeme Ritě a souhlasíme, že k tomu není co dodat.

A mám tu pro vás ještě jednu hádanku. Poslala ji Lenice.

 Test na řidičský průkaz:

1) V jakém pořadí opustí vozidla na obrázku křižovatku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji, všem, kterým se daří mne rozveselit tím, že mi posílají vtipy jako tento:


Ahoj redakce,
tenhle vtípek mi dnes přišel mailem.Zasmějte se taky.
 
Stanislav Gross jede se svým šoférem na výlet po českém venkově. Najednou
přejedou slepici. Premiér velkoryse nabídne: "Já to vyřídím. Jsem nejmocnější muž země, sedlák to pochopí." Za minutu běží Gross k autu, zpocený, na oku monokl, v zadnici broky. "Rychle pryč!" křičí.
Jedou dál, a co čert nechtěl, přejedou prase. Gross se vystrašeně podívá na řidiče: "Tentokrát vy." Šofér pokrčí rameny a vydá se ke statku.

Gross čeká 10 minut, 20 minut... Po hodině se řidič vrací, na rtech
písničku, kapsy plné peněz a pod paží šunku. Gross se ho ptá: "Jak jste to dokázal? Co jste těm buranům řekl?" "Dobrý den. Já jsem
řidič Stanislava Grosse. To prase leží před domem a je mrtvé."

 
Díky, Jano.
 
Díky vám všem, co mi píšete na