Naše čtenářka Lenčáč  poté, co porodila miminko, začala přemýšlet, jak se dostat mezi lidi. A vymyslela Trdlohrátky. Děkuji Vám Lenko za příspěvek a když je dnes den zaměřený na podnikání, tuhle reklamu Vám zveřejním… Přeji hodně úspěchů a vidím, že Vy jim umíte jít naproti.

 

Milé maminky,
dovolte mi malé pozvání... a zároveň možná pro některé z vás i cestu, jak rozjet vlastní podnikán
í.

Ráda bych vás na malou chvilku pozvala do mého světa, světa Trdlohrátek.

Jmenuji se Lenka Cacková a už víc jak 13 let se věnuji dětem. Můj obor je dramatika. Jsem herečka, ale především režisér a dramaturg. Učila jsem dramatickou výchovu, roky vedu divadlo pro děti „NETRATRDLO“ a věnuji se mnoha aktivitám pro děti, s dětmi, ale i s rodiči a pro rodiče.

V roce 2008 jsem se stala také maminkou. Maminkou, která se chtěla naplno věnovat svému dítěti, ale zároveň jí zoufale chyběla práce. Chybělo mi toho vlastně mnohem více. Přesto, že jsem dceru milovala, nenaplňoval mě život matky na mateřské dovolené tak, jak jsem si před porodem myslela. Bojovala jsem sama se sebou, cítila jsem se mnohdy jako sobec, když myslím i na své potřeby. Chtěla jsem mezi lidi. A jakmile Hanička trochu povyrostla, začala jsem hledat, kam bychom spolu mohly chodit. Snažila jsem se hledat kurzy, cvičení, ale vše my přišlo bohužel zcela nepřínosné a prázdné. Jen nějak strávený čas a leckdy z dětí dělali tak trochu bezduché panenky. Buď jsem měla vysoké nároky a nebo smůlu na všechny aktivity v mém okolí. Nicméně jsem se začala pídit po informacích, jestli se vůbec někde někdo snaží dělat něco kvalitního pro ty úplně nejmenší děti a jejich rodiče. Dokonce jsem navštívila i jeden kurz nejmenované společnosti, ale bohužel i ten mě utvrdil v tom, co jsem v sobě už nějakou chvíli nosila: „že to prostě musí jít lépe“.

Neříkám, že někde nemůže být skvělý program pro děti, naopak doufám v to, ale zřejmě je jen pro pár dětí z okolí, protože zde záleží na kvalitě lektorky. A právě proto jsem všechnu svoji sílu a všechno svoje úsilí soustředila do TrdloHrátek. Na základě zkušeností, a to mateřských i pracovních, vznikly první hodiny a já pozvala své maminky kamarádky. Za pár týdnu jsem měla dvě třídy dětí. A vymýšlela další a další hodiny. Druhým rokem už byly třídy čtyři. Maminky byly nadšené a to mě přimělo k myšlence, že by bylo skvělé, kdyby se to, co jsem dala dohromady, šířilo dál. Dlouho jsem přemýšlela jak na to, ale nakonec mě nadchla představa franchisy. Od představy k realizaci byla dlouhá cesta, ale jsem na jejím konci… nebo začátku?

Vše je připravené, pohádky, pracovní listy, originální podklady pro lidové, ale i nové dětské písničky, básničky, texty, hry a cvičení, ale hlavně podrobný manuál, který každého lektora či lektorku povede programem krok po kroku. První školení proběhne už na konci června a první maminky začnou vyučovat od září 2012. Těším se a doufám, že bude lektorek přibývat. Kvůli dětem, jejich rodičům, ale i kvůli lektorkám samotným. Vždyť co může být lepšího na „mateřskou depresi“, než najít si smysluplného koníčka, který se stane ještě i podnikáním.

A TrdloHrátky smysluplné jsou. Tvoří ucelený, kompaktní a propracovaný program pro pravidelné setkávání dětí a rodičů po celý školní rok. Jsou plné her, cvičení, zpívání, aletaké inspirací pro hru a komunikaci pro rodiče. To však není vše. Trdlohrátky jsou jiné v tom, že jednotlivé hry, básničky, písničky, rytmizace a cvičení jsouuspořádané tak, aby zapadaly do kontextu a doprovázely prožitek dítěte. Každý měsíc si tak děti i jejich rodiče ve čtyřech lekcích „prožijí“ jednu lidovou pohádku. Navíc je každá hodina doplněna nějakým tipem pro výchovu, rodiče jsou postupně seznamováni s termíny jako je např. znakování, motýlí či dětské masáže, baby handling… a získají tak představu o čem tyto pojmy jsou. Hodiny mají danou strukturu, ale dále jsou naplněny velmi pestře a různorodě. Vše je dramaturgicky zpracované tak, aby se ani děti, ani rodiče nenudili a přitom veškeré nové informace i zážitky byly rozložené a nepřetěžovaly. Vše je provázáno dějem. Vše na sebe plynule a logicky navazuje. Navíc je kladen důraz i na individualitu a ke každému dítěti se přistupuje jako k osobnosti, která není k ničemu nucena.

Ani vás milé maminky k ničemu nenutím, ale pokud byste rádi se svými dětmi Trdlohrátky navštívily, podívejte se, jestli je někdo ve vašem okolí vyučuje. Informace o všech lektorkách najdete na našich webových stránkách. A pokud nikdo ve vašem okolí Trdlohrátky nevyučuje, třeba byste to mohla být zrovna Vy. Pokud v sobě máte zrovna teď zvláštní chvění a pocit, že by vás tahle práce mohla bavit, nebojte se a podívejte se na naše stránky. Najdete tam veškeré informace o tom, co je třeba k tomu, abyste začala a věřte, že toho není moc.

Děkuji, že jste přijaly pozvání a přečetly si tento článek a pokud se rozhodnete pro spolupráci, těším se na osobní setkání. 

Lenka Cacková

www.TrdloHratky.cz  ,  https://www.facebook.com/TrdloHratky

Text nebyl redakčně upraven


Jaké byly vaše podnikatelské ne/úspěchy?

  • Kdy, kde a v čem jste podnikala?
  • Čeho jste dosáhla?
  • Kolikrát jste začínala?
  • Podnikáte a zároveň máte zaměstnání?
  • Proč byste se do podnikání nikdy nepustila?
  • Znáte nějakou úspěšnou podnikatelku?
  • Přemýšlíte, že se do podnikání pustíte?

A můžete psát i na nevyřčené otázky, které se k tématu vážou.

redakce@zena-in.cz

Jedna z vás, která přispěje k tématu, v 16 hodin získá odměnu. Krém  obnovující proporciální strukturu obličeje  a hutnosti pleti  Neovadiol Gf od Vichy a knihu Amy Winehouseová na pokraji slávy a na pokraji zoufalství.

vyhra.jpg

Reklama