Bydlím v malém městečku, takže u nás se podomní obchodníci naštěstí asi nevyskytují v takovém množství jako ve větších městech, ale tu a tam se přece jen nějaký exemplář vyskytne. Já návštěvám neotvírám dveře, takže ani s těmi málo častými obchodníky - podomníky nepřijdu do styku, ale musím se přiznat, že mě to moc nemrzí :-).

Možná, že na malém městě jsou častější návštěvy Svědků Jehovových, kteří byli v úvodním vtipném článku také zmíněni.

Před časem ale přece jen i do naší domácnosti zavítali obchodníci s univerzálním vysavačem a čističem. Tento dokonalý přístroj nejen že mokrou cestou vyčistí koberce, ale pomocí přídavného zařízení pronikne do všech spár a dočista dočista vyčistí např. každou troubu (nevím, jestli i každého troubu - na sobě přístroj obchodníci nepředváděli :-).

Jejich návštěva byla domluvena telefonicky mojí matkou (já bych je rovnou poslala do Prahy, do Podolí, do lékárny... - Jára Cimrman, Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem), ale maminka si představovala, že nám zadarmo vyčistí celý dům a až potom je pošle tam...

Jenže není podomní obchodník jako podomní obchodník - tihle zřejmě poznali, že zázračný přístroj nekoupíme, takže nám vyčistili jen část pečící trouby.

Protože hodně brouzdám po Internetu a občas se na některém serveru zaregistruji, přicházím do styku spíše s obchodníky po telefonu. Vzhledem k mé holubičí povaze je mně trapné je hned odmítnout (navíc ten telefonát platí oni :-) , takže si většinou vyslechnu jejich nabídku (často volají například z firmy Výběr - Digest Reader a nabízí např. unikátní knihu, kterou normální smrtelník jinde nesežene a když už, tak ne pouze za 2.000 Kč jako u nich, ale nejméně za 3.000). Tak si je vyslechnu, uznám výhodnost takového nákupu i kvalitu nabízeného zboží a potom jim sdělím, že tímto způsobem nenakupuji. Mám pocit, že jsem udělala dobrý skutek, protože jsem je nechala vypovídat a nepoložila jsem sluchátko hned jako většina oslovených (ale možná je to naivní představa a poslechne si je v očekávání výhodného nákupu víc lidí).

Já bych takovou "práci" dělat nemohla, protože bych určitě nebyla dostatečně dotěrná, a kdyby mě někdo vyhodil dveřmi, oknem už bych to nezkoušela :-).

monca13


Děkujeme za pěkný článeček :).

Taky mám sklony nechat "předvaděče" různých úklidových prostředků, aby mi uklidili :).

redakce@zena-in.cz

 

Reklama