Pod pojmem péče o nohy se většině lidí vybaví pedikúra. Samotná pedikúra však cílí zejména na estetickou stránku věci, méně už na řešení zdravotních problémů jako třeba ošetření zarostlých nehtů a mykóz či aplikaci nehtových rovnátek, která jsou doménou podologie. Právě spojením zdravotního a estetického přístupu vznikl podologický institut –  salon Hilarion, který se specializuje nejen na chodidla a ruce, ale v rámci konceptu Beauty Project i na špičkovou péči o pleť a tělo a neopomíjí ani důležitou mezioborovou spolupráci s lékaři různých odborností.

„Tělo vnímáme jako celek a uvědomujeme si, že se jeho projevy navzájem ovlivňují. Noha se zdravotními komplikacemi může být příčinou mnoha dalších problémů, proto se zaměřujeme na prevenci a nápravu stereotypů, jež mají velký vliv na celkové zdraví,“ říká zakladatelka salonu Ing. Petra Kliková.

Rozsahem služeb jde o komplexní pracoviště, kam se lidé mohou obracet nejen s požadavky na estetickou úpravu chodidel, ale i se zarostlými nehty, kožními problémy nebo bolestmi nohou. Podologické vyšetření se zaměřuje i na diagnostiku pohybového aparátu pomocí přístroje zvaného podoskop, díky němuž specialista ihned vidí nesprávné postavení nohy. V salonu Hilarion se podologové věnují široké škále problémů, jak akutních, tak dlouhodobých, které mohou vznikat vlivem špatných návyků. Pomoci mohou například s výběrem vhodné obuvi nebo zhotovením vložek do bot přímo na míru.

Na zdravá chodidla a ruce pak v salonu čekají procedury jako klasická i přístrojová pedikúra a manikúra včetně lakování či aplikace gel laku GELeration. „Přesto, že zdraví nohou považujeme za nejdůležitější, samozřejmě poskytujeme i klasické estetické ošetření včetně modeláže a zdobení nehtů,“ doplňuje Ing. Petra Kliková.

V rámci poskytování co nejkomplexnějších služeb salon provozuje i unikátní koncept Beauty Project zaměřený na profesionální diagnostiku a ošetření pleti pomocí špičkové kosmetiky dermalogica®. Procedury budoucnosti jako facemapping®, microZone®, ale i tradiční aromaterapie či „touch therapy“ vycházející z ajurvédy a čínské medicíny odráží opět primární zájem salonu – zdraví těla i duše. Jako první a jediný v České republice nabízí Beauty Project díky mezinárodní certifikaci také ošetření pro onkologické a postonkologické pacienty. 

Hilarion – podologický institut

Unikátní projekt vzniklý v České republice, který spojuje vysokou odbornost terapeutů se špičkovým klientským servisem. Zakládá si na výjimečných službách nejen z oblasti komplexní péče o nohy, ale i manikúry a péče o pleť.

Základní informace o zakladatelce podologického institutu Hilarion 

podologIng. Petra Kliková

Podolog, pedikérka, majitelka salonu Hilarion – podologický institut

Oboru se věnuji od roku 2008, kdy jsem objevila tento svět péče o tělo, ruce, nehty a nohy. Setkala jsem se se spoustou specialistů, jež mne školili, a v jistém bodě jsem zjistila, že je potřeba se tělu věnovat jinak, než je běžným zvykem. Pojala jsem to celé nově a vznikl unikátní projekt Hilarion – podologický institut. Vnímám souvislost mezi medicínou, reflexologií, čínskou medicínou, pedikúrou, spirální dynamikou a dalšími obory, jako jsou dermatologie, chirurgie, mykologie, fyzioterapie, diabetologie, psychosomatika aj. Prevence, diagnostika aktuálního stavu chodidla, přístrojová pedikúra, rehabilitační cvičení, nehtová rovnátka, nehtové náhrady (protetika), korekční vložky do bot, individuální korektory, okluzní zábaly, odlehčení od bolesti, odběry biologického materiálu (mykózy) na kultivaci aj. Toto vše a mnoho více zahrne obor zvaný podologie. Přijďte se nechat vyšetřit, vyzkoušejte přístrojovou pedikúru a objevte třeba svět biomechaniky chůze, stereotypů pohybů, PACT terapie na nehty s plísní (bezbolestné ošetření), nehtových rovnátek GoldStadt a mnoho jiného. Máme pro vás vždy připraveno něco nového z oboru podologie.

Reklama