Znám březový šampon, vím, že čaj ze sušených březových lístků je zdraví prospěšný, dokonce šlehání březovými haluzemi při saunování není jen tak samoúčelné. Ale věděla jste, že se dá pít březová míza?

Příroda má v sobě neskutečnou sílu a lidé se k ní stále častěji obrací. Hledají v ní zdraví, mládí, krásu, energii. To vše najdou v zázračném nápoji, který proudí v kmeni břízy. Březová míza má být zázračným jarním životabudičem

O pití březové mízy jsem se dozvěděla teprve nedávno od své neteře, a musím se s vámi podělit o své poznatky.

bříza

K čemu je dobrá? Působí jako antioxidant, příznivě ovlivňuje trávení, zpomaluje stárnutí, má blahodárné účinky na kůži a mnoho dalších příznivých účinků na lidský organismus. Máte chuť to vyzkoušet?

Jak se dá březová míza získat? Nejvhodnější doba je před olistěním, kdy míza proudí nejintenzivněji. Ten čas není příliš dlouhý, proto si musíte pospíšit.

Jak mízu dostat z kmene? Vyberte strom s průměrem kmene nad 30 cm. Před odběrem mízy strom pohlaďte a požádejte o laskavost.

Ve výši 130 až 150 centimetrů od země navrtejte 1 cm širokou a až 5 cm hlubokou dírku, do které zasunete brčko, trubičku, nebo dřívko ve tvaru okapu, aby mohla šťáva vytékat do připravené nádoby. Pokud se vám tato metoda břízazdá drastická, můžete narušit kůru, ale řez musí zasáhnout až do dřeva.

Míza kape po kapkách, za ideálních podmínek teče prý doslova proudem. Za den získáte 1 až 2 litry čiré jemně nasládlé tekutiny osvěžující chuti.  

Během čerpání mízy musíte otvor uvolňovat, neboť se zalepuje „cukrem“ ze šťávy.

Když strom přestane mízu dávat, je nutné ránu ošetřit. Zacpěte ji březovým špalíčkem a ránu zacelte štěpařským voskem. Nezapomeňte stromu opět poděkovat.

Citlivější povahy určitě zajímá, jestli můžeme stromu uškodit. Odběr mízy stromu neškodí, pokud je dostatečně silný a vy mu rány zacelíte, vyrovná se s tím dobře. Je to stejné, jako když člověk daruje krev.

Jak jsem to zkoušela já?

Bylo mi žinantní do kmene vrtat tak velkou díru. Vzala jsem si malý nebozízek a vyvrtala otvor do hloubky asi dvou centimetrů, do něhož jsem zasunula trubičku. Na její konec jsem připevnila plastovou lahev. Míza opravdu začala kapat, ale ne tak intenzivně, jak jsem si myslela. Přesto mi za noc nakapaly asi dvě deci mízy. Podle zkušeného odborníka na stromy ještě nepřišel ten správný čas a bříza bude mízu ronit víc asi tak za týden. Záleží na poloze stromu, na teplotě, ale i na denní době. Nejvíc míza proudí v dopoledních hodinách.

Jste zvědavé, jak míza chutná? Chutná neutrálně, jemně nasládle a voní po stromu.

Ale nejsem si jistá, zda budu v čepování mízy pokračovat. Asi jsem na tuhle proceduru moc měkká.

Reklama