Snad každý druhý z nás má doma nějakého domácího mazlíčka. Někdo pejska, jiný kočku, další třeba hada – jsme podobní svým domácím zvířatům?

Říká se, že ano. Říká se, že si člověk vybírá domácí zvíře podvědomě podle toho, jak se ke kterému hodí. Proto je docela dobře možné, že takový aktivní běžec bude mít doma nejspíše chrta, kdežto tichý nenápadný člověk zase rybičky.

A také se říká, že jsou lidé svým zvířatům podobní nejen povahou, ale i vzhledem. Tvrdí se to hlavně o lidech a psech. Znám paní, která chová patnáct let anglické buldoky. Znal jsem ji i dříve a musím říct, že v jejím chování i vzhledu nastal rapidní posun. Mnohdy mi přijde, že se chová a vypadá skutečně jako buldok.

Udělali jsme si malý průzkum, abychom zjistili, jestli tomu tak skutečně je. Jak to dopadlo?

Otázky:
Máte doma nějaké zvíře?
Myslíte, že se lidé podobají svým domácím zvířatům?

Roman Borovec

Kočku.

To je různé, vypadám snad já jako kočka? Ale kdysi jsem četl nějaký článek, ve kterém se psalo, že se lidé podobají svým psům.

Ondřej Vykoupil

Máme slepice.

To chcete říct, že vypadám jako slepice?

Vendula Čermáková

Rybičky: neonky, přísavky a všechny živorodky.

Někdy, občas...
Já určitě ne.

Jana Borovanská

Tady jezevčíka Lumpíka.

Určitě. Vzhledem
i chováním. Já jsem viděla spoustu psů, jejichž pánové vypadají podobně. Já mám taky takové vlasy, jako je Lumpík dlouhosrstý.


A jak je to se slavnými osobnostmi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte doma nějakého zvířecího mazlíčka? Je vám podobný? Myslíte, že Jiří Paroubek má doma hrocha? A kdo z lidí v naší anketě je podle vás svému mazlíčkovi nejpodobnější?

Reklama