V Alpách je sněhová pokrývka, kterou tam v březnovém období nepamatují už několik let. Navíc se dá podle výhledu počasí garantovat, že ideální podmínky pro lyžování budou celý březen.

„Současné prodeje lyžařských zájezdů nás těší. V Alpách je sněhová pokrývka, kterou tam v březnovém období nepamatují už několik let. Navíc se dá podle výhledu počasí garantovat, že ideální podmínky pro lyžování budou celý březen.

Každý týden s námi vyrazí do Alp několik tisíc lidí. Největší zájem je o italská střediska. Absolutně nejprodávanějším je Val di Fiemme. Následují další italská střediska Santa Caterina, Tonale/Ponte di Legno, Bormio a Monte Bondone. Z rakouských j sou  to Kaprun - Zell am see, Zillertal a největší lyžařská oblast v Rakousku ski amadé.“ 

  • Tip pro čtenáře: 20.3. se právě ve Val di Fiemme uskuteční festival, na němž vystoupí jako jedna z hvězd i český zpěvák Petr Kolář.

Sněhové zpravodajství z italských středisek

  • 4. – 10. března 2013

Livigno (IT)

Dopoledne si zde užijete perfektní sjezdovky, odpoledne lehce rozmněklý sníh, místy mohou být vyježděné plochy. Do středy by tu mělo trvat nádherné počasí, později občasné sněžení ale stále polojasno. Teploty se ve dne pohybují kolem +5 , přes noc klesají k -10 stupňům. Sněhová pokrývka dosahuje 65 cm v nadmořské výšce 1 800 m n.m. a 200 cm v nadmořské výšce 3000 m n.m.

  • Avízo: Až do neděle probíhá ve středisku „Týden zasvěcený dětem“.

Val di Fassa (IT)

Všechny sjezdovky jsou stále pokryty přírodním sněhem, černé svahy mají tvrdší povrch s občasnou ledovou plochou, jen výjimečně je na jižním svahu hlubší těžký sníh. Sněhová pokrývka je od 50 cm ve výšce 1 500 m n.m. až po 175 cm v nadm. výšce 2500 m n.m. Noční teploty se pohybují okolo -5, denní kolem +5 stupňů. Od úterý by mělo být ve středisku převážně zataženo s občasným sněžením.

  • Avízo: V pátek 8.3. se uskuteční večerní závod skialpinistů ve dvojicích kolem Sella Rondy.

Monte Bondone (IT)

Všechny lanovky a sjezdovky jsou v provozu. Sjezdovky jsou pokryté bohatou pokrývkou sněhu. V dopoledních hodinách podklad tratí pevně drží. V nadcházejících dvou dnech zde očekáváme jasné jarní počasí s teplotami mírně nad nulou. Bez sněžení. Od čtvrtka se očekává obloha zatažená s menšími dešťovými přeháňkami. V nadmořské výšce 1 650 m n.m. leží 110 cm sněhu, stejná pokrývka je i ve výšce 2 090 m n.m.

  • Avízo: Ve čtvrtek a sobotu si zde můžete užít od 20:00 do 22:30 hodin noční lyžování.

Val di Fiemme (IT)

lyze

Ve středisku panují nadále vynikající lyžařské podmínky. Ráno si zde užijete perfektní manžestr, odpoledne mírně uježděný sníh. Teploty se v noci pohybují mírně pod nulou, přes den mírně nad nulou. Ve výšce 860 m n.m. dosahuje sněhová vrstva 30 cm, ve výšce 2 340 m n.m. pak leží 130 centimetrů. Ve středisku by mělo být celý týden polojasno, od středy s občasným sněžením.

  • Avízo: 9.-16.3.: Dolomiti Ski Jazz (zdarma koncerty na sjezdovkách). 20.3. Predazzo: koncert českého zpěváka Petra Koláře.

Malga Ciapela (IT)

Stav stávající sněhové pokrývky je od 90 cm v nižších polohách až po 320 cm sněhu na hřebenech Marmolady. Kvalita sněhu je výborná. V noci zde naměří až -8 stupňů, přes den teploty dosahují až 10 stupňů nad nulou. I zde se od čtvrtka očekává další sněžení.

Aprica (IT)

Sjezdovky jsou plně pokryté sněhem, ideální podmínky pro lyžování panují především ve vyšších polohách. Otevřeno je 15 sjezdovek z 18, všechny 3 okruhy pro běžkaře a snowpark. Do středy by mělo být jasno, později polojasno s občasným sněžením. Sněhová pokrývka dosahuje ve výšce 1 200 m n.m. 80 centimetrů, ve výšce 2 300 m n.m. leží až 180 cm sněhu.

  • Avízo: V sobotu 9. 3. se uskuteční Gara Regionale Master - od 9:00 hod na Palabione obří slalom  10.3. Obří slalom na sjezdovce Magnolta, možná účast veřejnosti (registrace nutná do soboty 9.3. 12 hod).

Bormio (IT)

Nyní je ve středisku pokrývka sněhu od 45 cm v nižších polohách do 120 centimetrů. V provozu jsou všechna přepravní zařízení  a otevřeno je 49 km z 50km sjezdovek. Běžecký areál je otevřen v Bormiu i v Isolaccii. Každý čtvrtek je otevřen a osvětlen i areál pro noční lyžování. Sjezdovky jsou stále skvěle upravené. Do středy by mělo panovat jasné počasí, později polojasno s občasným sněžením.

V pátek 8.3. je otevřeno noční lyžování pro všechny ženy zdarma jako dárek k jejich svátku (MDŽ).

  • Avízo: Každou středu a pátek je v termálním bazénu Termé Bormio prodloužená provozní doba do 22.00 hodin.

Marilleva/Folgarida /Madonna di Campiglio / Pinzolo / Pejo

Svahy jsou velmi dobře upravené a po celý den v dobrém stavu, kvalita lyžování je velmi dobrá. Ve středisku Marilleva/Folgarida leží 70 - 150 cm sněhu, v Madonně di Campiglio 70 - 160 cm a ve středisku Pejo 70 - 160 cm. Do středy (včetně) má být slunečno, teploty přes den kolem nuly a mírně pod nulou, v noci výrazněji pod nulou. Od čtvrtka by mělo přijít sněžení.

  • Avízo: Fiaccolata delle Dolomiti (všechna střediska, tedy Madonna, Pinzolo, Folgarida i Marilleva) - bude probíhat po dva dny 8. a 9.3.2013 vždy od cca 17.30 hod, přes den doprovodný program (Madonna di Campiglio)

8.3. 2013 by měla být bezplatně otevřená sjezdovka 3 TRE, Canalone Miramonti pro večerní lyžování v Madonně di Campiglio

9.-10.3. FIS OPA Continental Cup & Cup Kurikkala - běžkařské závody na okruhu v Campo Carlo Magno

Santa Caterina (IT)

Všechny sjezdovky jsou otevřené, i zde panují ideální podmínky pro lyžování. Ve výšce 1 738 m n.m. leží 70 cm sněhu, ve výšce nad 2 000 m .n.m. dosahuje pokrývka 148 centimetrů. Přes den se teploty pohybují mírně nad nulou, v noci klesají až k -7 stupňům. Ve středu a ve čtvrtek by mělo být ve středisku zataženo se sněžením, jinak polojasno.

Pokud ještě chcete vyrazit na hory, můžete kontaktovat cestovní kancelář www.fischer.cz – zde najdete velmi širokou nabídku pro dovolenou  v zimě na horách.

Reklama