Málokdo by odolal půvabu pestrobarevných mandal překypujících optimismem a harmonií. Stejně tak tomu bylo na čtyřech výletních místech, kde lidé vytvořili unikátní květinové mandaly, které přilákaly zvídavé oči nejednoho kolemjdoucího. Na začátku dne byla připravena dřevěná konstrukce přibližně dva krát dva metry velké mandaly s mechem. Té během tří až šesti hodin vtiskli návštěvníci turistických lokalit život. S pomocí zkušených floristek ji zaplnili nejrůznějšími květinami, půlkami jablek nebo citróny. Na každou z mandal bylo použito kolem 600 květů. Druhy květin se přitom v jednotlivých lokalitách různily, a proto vznikly čtyři originální výtvory. Posuďte sami, kde byli turisté nejšikovnější.

První mandala vznikla na svátek zamilovaných u proslulých skalních útvarů v Adršpachu.
5afc3ab27b1b3obrazek.png

První květnovou sobotu rozzářila mandala úbočí Ještědu. Po skončení akce navíc jablka použitá na stavbu mandaly potěšila i zvířata v blízké liberecké zoo.

blobid0.png

V korunách stromů na Lipně rozkvetla mandala na druhý květnový svátek.
5afc3b150c14cobrazek.png

Další mandalu vytvořili 12. května ti, jež přijeli nahlédnout do propasti Macocha a z loďky plující na říčce Punkvě obdivovat krápníky.
5afc3b2900afcobrazek.png

Květinové tvoření si lidé navíc zpestřili ochutnávkou přírodního osvěžení Birell Botanicals. Vyhledávanou aktivitou se stala i možnost podrobit zrak, čich a chuť zkoušce v tzv. laboratoři smyslů, kde měli lidé za úkol rozeznat jednotlivé ingredience potřebné k výrobě těchto nealkoholických nápojů. Mnozí z nich také využili možnosti postavit si vlastní malou mandalu. Lidé, kteří na Instagramu sdíleli fotografii s velkou mandalou, byli zařazeni do soutěže o ceny v podobě ochutnávaných nápojů.
5afc3b51db723obrazek.png

„Trpělivost a postupná tvorba mandal, které jsou symbolem rovnováhy a souladu, přesně vystihuje to, co je typické pro Birell Botanicals, tedy proces vaření a zrání s postupným přidáváním ingrediencí“, říká Veronika Hořáková, manažerka značky Birell.
5afc3b72834c7blobid0.png

Popusťte také uzdu své fantazii a ponořte se do barevných tonů mandal. Tvořit se bude naposledy 19. května od 10 hodin v  areálu plzeňského pivovaru, který bude navíc po celou sezónu zdobit i mandala ze sázených květin. Nestálo by to za výlet?

Reklama