image.png5c3e41ba9de6cimage.pngFoto: Shutterstock.com

V aktuálních kolekcích naleznete opasky v mnoha podobách. Mohou plnit hned tři funkce. První je věcná, kdy stejně jako ve starověkém Římě, se jedná o doplněk praktického rázu. Drží kalhoty či sukně na místě a zabraňuje pohybu, který může negativně ovlivnit vzhled postavy. Druhou možností je nosit pásek jako efektní ozdobu. Fádním šatům nebo svetru dodá módní punc a podtrhne ráz zvoleného kousku. Poslední, třetí, alternativou, je spojit praktickou a ozdobnou stránku. Vyberte si nápaditý pásek s výraznou sponou, který se stane dominantou jinak obyčejného outfitu.  

Tenký vs. široký pásek

Ať už zvolíte jakoukoli podobu, nikdy nešlápnete vedle. Faktem zůstává, že tenčí pásky jsou mnohem elegantnější. Také jejich využití je podstatně širší než u masivního druhu. Tenký pásek se hodí ke kalhotám i džínsům, sukním různých střihů i délek, svetrů nebo dlouhých kardiganů. Robustní opasek lze zkombinovat se sakem a kabátem, ideálně pánského střihu či šaty.

Módní tip: Pokud máte doma pásek, který je vám větší a nechcete do něj zbytečně přidělávat další dírky, můžete jej nedbale uvázat na uzlík. Jestli naleznete ve skříni poklad z 80. let, pak jste šťastná žena. Rozhodně ho vytáhněte na světlo. Právě retro kousky jsou nejžhavějším doplňkem současnosti.

5c3e42520c9a4image.pngZ kolekce: Reserved

Oversize neboli nadměrné velikosti jsou neustále trendy. Nevýhodou je, že v modelech můžete vypadat jako v beztvarém pytli. Abyste zvýraznila své linie, použijte pásek. Ten umístěte do pasu. Rozdělíte tak horní polovinu těla od dolní, postava tak získá ideální ženské křivky.

5c3e53ab745a5image.pngZ kolekce: Zara

Nebojte se sáhnout po extravagantnějším kousku. Opasky se zvířecím vzorem, nápaditě zdobenou sponou či lesklým povrchem dodají šmrnc a upoutají pozornost.  

5c3e56522a35fimage.pngZ kolekce: Mango

Nosíte ráda elegantní oděvy a nedokážete si představit, jak by k nim pásek vypadal? Věřte nám, že skvěle. Stačí jen vybrat vhodný druh. Nic nezkazíte klasikou v podobě tenkého černého pásku a stříbrné/zlaté spony. Jestli chcete dodat modelu jedinečnost, sáhnete po širokém opasku.

Čtěte také:

Reklama