Bylo
složité jí odolat. Stačilo, aby přimhouřila své kočičí oči a Nick Curran je v pasti. Rozum a chtíč spolu bojují. Kdo z nich vyhraje? Michael Douglas podléhá ve filmu Základní instinkt Sharon Stone a scéna, ve které nemá žádné spodní prádlo, přehodí si nohu přes nohu a sebevědomě mu hledí do očí, vchází do filmových dějin.

 

Sharon Stone v roli spisovatelky Catherine Trammel ztvárnila mrchu, jak má být. Umí svádět muže uprostřed noci s jahodami a zároveň si jít tvrdě za svým.

Podlehne jí další?

O čtrnáct let později se chystá do kin snímek opět s příběhem Catherine Trammel. V dubnu bude mít v Česku premiéru druhý díl Základního instinktu.

Režie se zhostí Michael Caton-Jones, který má ve své filmografii například snímky Hodina pravdy, Rob Roy či Šakal. Je jen otázka, jak si poradí se ztvárněním dalšího případu slavné spisovatelky, které má opět problémy se zákonem a do jejíž svůdné pasti je tentokrát vlákán londýnský psychiatr Dr. Michael Glass.

Sharon blondýnky odmítá

Michaela Douglase v hlavní roli vystřídá David Morrissey (Dr. Michael Glass), kterého můžete znát z filmů Robin Hood a Mandolína kapitána Corelliho.

 

Americká herečka Sharon Stone se ve druhém pokračování kultovního filmu objeví, je tu však jedno ale. Sharon si vyhradila právo vybrat si dublerku na choulostivé scény. Ve svých 48 letech se již necítí na předvádění odvážných scén tak jako v prvním díle.  

Protože ve filmu Základní instinkt bude mnoho sexuálních scén, bylo na konkurz dublerek Sharon pozváno několik desítek mladých dívek. Sharon však okamžitě odmítla všechny blondýnky, protože by ji mohly zastínit.

Režisér Michael Caton-Jones nemá příliš lehkou pozici. Druhé díly jakýchkoli úspěšných filmů vyrážejí „do boje“ s tím, že mají silného soupeře hned na začátku. Každý jej porovnává s tím prvním dílem. Uvidíme, zda v konkurenci uspěje…

Alespoň trochu můžete ochutnat již nyní. Podívejte se na trailer k filmu ZDE.

Proč se vám (ne)líbil první díl Základního instinktu?
A co Sharon Stone? Má důvod obávat se mladší konkurence?
Jaký názor máte na pokračování úšpěšných filmů?
Znáte snímek, který překonal svého "předchůdce"?
Reklama