Na cestování a poznávání nových míst se těší jistě většina z nás. Stinnou stránkou celé akce může být často nervozita kolem odjezdu, spojená nejen s balením věcí na cestu. Minule jsme zde poskytli praktický seznam na oblíbené dovolené u moře, který by mohl pověstnou cestovní horečku snížit, dnes pro odlehčení pár vašich příběhů…

cestovani

Nervozita, nespavost, nechuť k jídlu, zažívací problémy, zmatenost, svíravý strach až panika. I tak může vypadat vás stav před odjezdem na vytouženou dovolenou. Obvykle odezní po nasednutí do dopravního prostředku, kterým se máme na danou cestu vydat, a jeho následky pak často slouží jako zábavné historky pro zasmání.

Jak se vyhnout cestovní horečce?

Zaručených rad koluje samozřejmě spousta: udělat si seznam věcí, nenechávat vše na poslední chvíli, pít vodu s citronem atd... Ale ruku na srdce, nevím, zda tyhle věci skutečně pomohou. Kdo je citlivější, bude asi vždy tak trochu vyšilovat. Nejlepším receptem zřejmě nakonec bude zkusit nebrat nic příliš vážně a vědět, že většinou vše se dá nějak vyřešit. A hlavně se případným nezdarům umět zasmát. Stejně jako v našich příbězích...

Monika

Každá cesta pro mě znamená obrovský stres. Poslední den mám často tak stažený žaludek, že nevezmu do úst ani sousto. Zabalit, zařídit vše potřebné a v neposlední řadě připravit jídlo na cestu.

Naše početná rodina si ji neumí představit bez tradičních smažených řízků v chlebu. Vloni se mi povedl skutečný kulinářský majstrštyk. Ve spěchu jsem použila místo hladké mouky moučkový cukr. No zasmáli jsme se na cestě všichni a já mám co vyprávět.

Dana

Ačkoliv věci připravuji na hromádky minimálně týden předem, aby se na nic nezapomnělo, přesto je poslední den před odjezdem pro mě neskutečně stresující. A to nemluvím o noci. Když si lehnu, v hlavě mi tepe tisíc permoníků, hučí mi v uších, buší srdce, studený pot mi stéká po čele. Usnout je prakticky nemožné.

Jednou jsem na tom byla tak špatně, že ráno dobaloval před odletem věci z hromádek manžel. Kufr se mu zdál nějak prázdný a lehký, tak do něj narval ještě tři dvoulitrové láhve s coca colou.

Po příletu do příslušné destinace nastal velký rozruch a museli jsme na podrobnou kontrolu, protože to na jejich přístroji vypadalo, že máme v kufru tři velké bomby.

Veronika

I když se snažím každý rok na dovolenou připravovat včas, přesto vždy nějakým podivným zásahem osudu balím na poslední chvíli. A samozřejmě u toho pěkně šílím a stojí mě tu nemalý kus zdraví.

Ze skříní horečně vyházím všechny věci, zabalím potřebné a ostatní už většinou není čas vrátit. Ten nepořádek tam na nás čeká celé dva týdny. A ačkoliv si pokaždé slibuji, že příští rok se to už nestane, uklidňuje mě myšlenka, které se pak v duchu usmívám: Kdyby nás totiž po dobu naší nepřítomnosti náhodou chtěli vykrást, tak při pohledu na náš byt si každý soudný zloděj pomyslí, že ho už někdo předešel... O odejde bez pokusu objevit cokoliv cenného...

baleni

Přečtěte si také:

Reklama