Dobrý den,
k
 tomuto tématu bych vám ráda něco napsala. Včera jsem měla spor se svojí sousedkou, která mi přes moji maminku vzkázala, že nezvládám výchovu své dcery. Že dcera chodí na holku neupravená, špinavá, dokonce usoplená. Došlo to tak daleko, že na popud tohoto jsem se s mojí maminkou pohádala natolik, že odcházela s brekem domů. Fakt mě to dost mrzelo. Sousedka má totiž vnučku, která je dokonalá - často ji hlídá, vídáme se venku. Já dcerku na venek (bydlíme na vesnici) obleču takzvaně po domácku - tepláčky, mikinu, podle počasí. Podle mě vychází z domu vždy čistá, no a jak se vrací, to je už jiné - prostě nezabráním tomu, že se venku zašpiní. Mně to nevadí, já to vyperu - ale vadí to zřejmě jí. Ona svoji vnučku obléká do táfliček, je načančaná, ale taky nic skoro pak nemůže, aby se neušpinila. Pokud udělá něco špatně, dostane bití - podle toho, co udělala. Někdy více, jindy méně. Je už tak moc vycepovaná, že si to ani nedovolí, v tom je mezi námi veliký rozdíl a kámen úrazu.
Další problém je s jídlem, vnučka, když jí, musí sedět. Dcera třeba s rohlíkem chodí, protože prostě nevydrží sedět - je toto důvod, proč ji za to bít?
To je otázka, ve škole nás vždycky učili, že když se jí, musí se sedět a nemluvit. Pro upřesnění - má dcera i vnučka sousedky mají 2 roky a 4 měsíce. Její vnučka už pije vše z hrníčku a když pila z flašky, tak byla na židličce. To jsem dost nechápala, protože dcerka z flašky večer jedině v posteli - prý by mohla peřiny sunarem ušpinit. Je fakt, že ji vnučka poslechne, ale když něco moc chce, začne se třepat. To u dcery neznám. Nechci tím říct, že dcerce vše povolím, to ne. Dostane taky, pokud to já považuji za nutné, biji ji málo a mě samotnou to bolí, když to musím udělat, ale vím, že je to už nezbytné. Nyní jsem začala s metodou počítání - něco ji přikážu a ona neposlouchá - začnu počítat pomalu do 3 a dávám jí na rozmyšlenou, pokud to nesplní, dostane. Vím, že je výchova složitá, ale kde najít ten návod přesně na vaše dítě?

Jitka 


Milá Jitko,
no a právě v tom to je.
Žádný návod k dítěti nedostanete, ten si musíte sama vytvořit.
A k té sousedce a její vnučce - nebylo by lepší si jí nevšímat? Myslím, že to zbytečně řešíte.

Reklama