image.png
Foto: Shutterstock

Červená
Červená barva symbolizuje energii, vášeň a vitalitu, na druhou stranu značí i dravost a agresi. Lidé, kteří mají v oblibě právě červenou, jsou průbojní a nenechají si toho moc líbit. Nenechte se zmást, jejich přehnaná aktivita nemusí platit ve všech směrech (například v milostném životě). Červenou rádi nosí ti, kteří chtějí být středem pozornosti.

Žlutá
Žlutá je sluníčková, signalizuje radost, veselost a pozitivní mysl. Přemíra žluté ale nikdy není dobře, může značit závist, přehnaná očekávání, přeceňování se. Pokud někdo vyloženě nemá rád žlutou, často jde o lidi, kteří jsou negativní, neustále mají potřebu s někým nebo něčím bojovat a stěžovat si.

Růžová
Růžová je ženská jemná barva, která symbolizuje něžnost. Lidé s oblibou v růžové mohou mít větší potřebu ochrany a lásky a vyžadují fyzický kontakt. V některých případech to může být důsledkem neharmonického vztahu.

64c156069aed4image.png
Foto: Shutterstock

Modrá
Modrá je barva moře, která značí vyrovnanost a klid. Preferují ji lidé, kteří jsou rozumní a respektují pravidla. Milovníci modré jsou individualisté a mají rádi svobodu a nezávislost. Pomněnková modrá značí jemnost a nevinnost, někdy i naivitu. Modrá uklidňuje a má relaxační účinky na naší psychiku.

Černá
Když se řekne černá, většina lidí si vybaví smrt. Černá značí uzavřenost, dramatičnost a také jednoduchost. Ten, kdo rád nosí černou, nemusí nutně trpět depresí. Znamená totiž i sofistikovanost, sílu a autoritu. Pokud se zahalíte do černé, budete elegantní a sexy.

64c156fd7c101image.png
Foto: Shutterstock

Fialová
Fialovou mají rádi ti, kteří jsou plní kreativních nápadů a touhy po zkoušení nových věcí. Fialová je spojována s luxusem a bohatstvím, vyjadřuje také duchovní růst.

Bílá
Čistota a jasnost, tím se vyznačuje bílá. Bílou mají rádi odvážní lidé, kteří dávají přednost perfekcionismu. Čím víc bílé, tím vyšší pravděpodobnost naivity, ale zároveň i myšlení bez závisti a tendence ubližovat druhým. Bílá podporuje umění sebereflexe.

64c156b824857image.png
Foto: Shutterstock

Zelená
Zelená je barva země a přírody, vyznávají ji ti, kteří dávají přednost přírodnímu stylu života v sepjetí s vnějším okolím. Bývají klidní, spolehliví a nemají příliš kariérní ambice. Nemají přesně dané cíle a nechávají vše volně plynout. Takoví lidé mohou být nespolehliví a často flegmatičtí. Zelená také vyrovnává emoce a zanechává pocit bezpečí.

Hnědá
Barva stability a spolehlivosti je právě hnědá. Na lidi, kteří mají rádi hnědou, se můžete spolehnout a nechat si od nich poradit. Také vás rádi vyslechnou a poví vám upřímný názor na věc. Pokud někdo nemá rád hnědou, často to vypovídá o tom, že si něco nechce přiznat.

64c1576837933image.png
Foto: Shutterstock

Zdroj: color-meanings, 99 designs, webflow

Reklama