5afd493d6c879obrazek.pngVeronika, baletka: „Je jedno, jestli trpíš v lodičkách nebo ve špičkách.“
Veronika tancuje už od svých osmi let. Krása baletu s sebou nese ale i svoji stinnou stránku. Hodiny na špičkách znamenají mozoly na prstech, odřeniny a puchýře, proto si někdy preventivně oblepuje chodidla náplastmi. Ve volném čase si Veronika na sebe kvůli mozolům nevezme boty s otevřenou špičkou, ale zato lodičky na vysokém podpatku nosí velmi ráda, bere to totiž jako trénink.

Naše doporučení: Ochranná náplast na chodidla pomáhá především jako prevence proti odřeninám a vzniku puchýřů. Lze ji velmi jednoduše natrhat na tenké proužky a zvolit tak potřebnou velikost.
 
Andrea, letuška: „Po šestnáctihodinovém letu se nelze divit, že má člověk chodidla plná puchýřů.“
5afd4979c9c50obrazek.pngPráce letušky vyžaduje reprezentativní vzhled za všech okolností. K letecké uniformě patří hezké a elegantní boty alespoň na pěti centimetrovém podpatku, což po dlouhých letech ovlivňuje i stav chodidel. Své o tom ví i Andrea, které se díky její práci objevily na patách ostruhy. Kromě toho ji také často trápily z bot na podpatku oteklá chodidla. Boty jsou pak pro nohu příliš těsné, pokožka se tře s obuví a vznikají puchýře.

Naše doporučení: Vhodným řešením na vzniklé puchýře jsou gelové náplasti na paty s hydrokoloidním polštářkem, který chrání ránu a současně podporuje její hojení.

Blanka, servírka: „Pro mě jsou základem pohodlné boty. Zažila jsem totiž situace, kdy jsem díky nevhodným botám trpěla 5afd49a0bde6cobrazek.pngněkolik dní s odřeninami.“
Blanka se při práci servírky téměř nezastaví. Před lety pracovala na zaoceánské lodi v Americe, kam si s sebou vzala nové kožené boty a celé dny pak musela na lodi pobíhat s odřeninami a puchýři. Nyní se už snaží mít vždy na sobě správnou obuv.

Naše doporučení: Před vznikem poranění z nových bot ochrání kůži náplast Komfort proti odřeninám. Hlavní složka náplasti polyethylenová pěna funguje jako ochranná vrstva a pomáhá tak předcházet vzniku zranění.
 
5afd49b7cfba9obrazek.pngMarkéta, zdravotní sestra: „Nejvíce mě trápí popraskaná chodidla.“
Markéta pracuje jako zdravotní sestra a během své práce si téměř nesedne. Občas ji z toho pálí chodidla a mívá popraskané paty. Kvůli své výšce se vysokým podpatkům spíše vyhýbá, potrpí si na kvalitní kožené boty, ze kterých se ji ale občas tvoří puchýře.

Naše doporučení: Ochranná náplast na kuří oka se hodí také na ztvrdlou kůži. Obsahuje totiž kyselinu salicylovou, která ji pomáhá změkčit.
 
5afd49caef9bcobrazek.pngMarta, modelka: „Když delší dobu nosíte boty o dvě čísla menší, tak vás pak nohy bolí i v obyčejných balerínách.“
Na přehlídkách nebo při módním focení modelky často předvádí v botách neodpovídajících jejich velikosti. Spoustu takových nepříjemných chvil zažila i Marta, když pracovala jako modelka v zahraničí. Pár dní před přehlídkou si proto vždy preventivně zalepila nejvíc namáhaná místa na nohou a chodila jen v botách na vysokém podpatku. Chodidla si tak zvykla a puchýře a odřeniny ji pak po přehlídce trápily o dost méně.

Naše doporučení: Sandálky a boty na vysokých podpatcích nejčastěji způsobují puchýře na vnější straně prstů. S těmito zraněními si nejlépe poradí gelové náplasti na puchýře na prstech. A to nejen díky své speciální velikosti, ale také díky přítomnosti hydrokoloidního polštářku, který pomáhá ránu rychleji hojit.

Pozor soutěž:
5afe8ea9493f9obrazek.pngTechnologická společnost 3M před létem připravila soutěž: stačí si pořídit jakákoliv dvě balení náplastí Spofaplast a můžete vyhrát wellness pobyt pro dvě osoby. Další cenou jsou domácí lékárničky nebo dětská hopsadla. Co udělat pro výhru? Po nákupu dvou produktů Spofaplast si stačí uschovat doklad a registrovat se od 12. 5. do 30. 6. 2018 na stránce www.3m.cz/spofaplast_soutez.

Reklama