Mobily a počítače se dají samozřejmě využívat a zneužívat... Tak jako v příspěvku čtenářky Maryene.

Přeju Vám, aby to Vaše sestra brzy pochopila, milá Maryene. A děkuju za příspěvek. Pěkný jarní den.


Hezký den na ženě-in :)

Historek na toto téma bych měla víc, většinou jsou úsměvné, jedna je však určitě k vzteku. A nejsou to omylem poslané jen zprávy sms, ale také z icq nebo ze skypu. V době, kdy jsem pracovala v jednom nejmenovaném celostátním deníku, se nám takového něco občas stalo i v práci. V počítači zapnuto několik oken, mezitím komunikace s redakcemi s někým právě přes skype, s jiným přes icq (a také komunikace mezi námi, která někdy nebyla pro uši každého), mezitím odpovídání na poštu i tvorba stránek. Občas se tak stalo, že se něco napsalo nebo zkopírovalo do jiného okna a malér byl na světě. Jako jedna kolegyně, která omylem poslala písničku „Já jsem gay“ nejenom pro pobavení nám v kanceláři, ale dala odeslat „všem“ včetně všech vedoucích a šéfredaktora. Jindy se objevil na titulní straně sportu novin celého kraje, který jsem měla na starosti já, soukromý vzkaz. Naštěstí jsem tehdy měla dovolenou. Ani se nezjistilo, kdo tehdy to pozdvižení způsobil.

Přeposlané sms, to není můj případ, jednu takovou jsem ale dostala sama. Jednoho dne, docela nedávno, při vaření nedělního oběda mi přišly dvě sms hned za sebou. V té první mi někdo neznámý držel palce a přál hodně štěstí, což ještě není nic tak divného, v té druhé jsem se ale dozvěděla, že právě putuji na porodní sál. Vzhledem k tomu, že mám na krku pět křížků a rodit už se nechystám, to bylo dost podivné. Nikdy jsem se nedozvěděla, co se vlastně narodilo, kde, ani komu.

A to co mě zdvihlo ze židle? To si moje sestra našla velmi podivného přítele, který ji chtěl odříznout od celé rodiny, takže si na nás na všechny něco hledal, pomlouval nás před ní a dělal naschvály. Došel až tak daleko, že jí posílal neslušné sms i výhružné emaily a na vysvětlenou jí potom řekl, že se mu někdo naboural do počítače i do mobilu. Za pár dní to upřesnil, že ten hacker jsem já. Sestra mi potom přestala i volat, protože jí řekl, že mám na telefonu policejní odposlech. Dokonce na mě podal i trestní oznámení, takže jsem si začala myslet, že tomu i sám věří. Byla jsem předvolána k policejnímu výslechu, ale tam mi oznámili, že telefon napíchnutý nemám a tento pán že už je u nich známá firma. Jeho počítač byl podrobený několikahodinové důkladné prohlídce a zjistilo se, že se nikdo mu do něj samozřejmě nenaboural, všechno to posílal sám. Doporučili mi, abychom sestře domluvili, aby tento vztah co nejrychleji ukončila. Ale ona ho stále omlouvá a všechno mu prominula. Ale to už by byl jiný příběh.

Krásný den a jen samé hezké zprávy přeje Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zprávy poslané omylem

  • Stalo se vám, že jste poslala zprávu (SMS, mail...) někomu jinému?
  • Dostala jste někdy zprávu určenou jinému?
  • Způsobila jste někdy nějakou zprávou průšvih?
  • Vzniklo z takového omylu něco vtipného nebo výjimečného?
  • Máte nějakou zajímavou historku na toto téma?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky! Jedna z vás získá dárek: čokoládu Milka Pralinés.

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je ZPRÁVY OMYLEM.

čok

Reklama