Moje kočka přežila docela ve zdraví i to, že jsem nebyl týden doma. Spolubydlící tvrdí, že jsem jí chyběl, ale vyznejte se v kočkách. Po troše váhání jsem se pochopitelně taky dozvěděl, že spala s nimi v posteli. Nevěrnice. Ale máme tu celkem zimu, tak to celkem chápu. Teď ovšem vyvstal malý problém.

Jde o její stravovací návyky. Pochopitelně se snažím moc ji nerozmazlovat a ona má kladný poměr k jídlu, takže zblajzne skoro všechno, na co přijde. I to může být ale ten problém. Zatímco jsem tu nebyl, naučila se skákat na kuchyňskou linku (špatné vedení, říkám vám, kdybych byl doma, nikdy by se to nenaučila!), a proto má kuchyň v podstatě zakázanou. Dalším důvodem je i dracena, kterou tam máme. Chimi se s ní chce také významně kamarádit, což se nelíbí draceně ani nám.

Takže má kočka utrum, do kuchyně chodí, jen když jsme tam s ní. Stejně se tam bez nás zas tolik zajímavého neděje. Ale to nejlepší překvápko mi přichystala dneska.

Jak mi dokazuje, že jsem jí chyběl, je se mnou úplně celý den, ani se ode mě nehne. Když jsem si odpoledne dal něco kukuřičných lupínků (po našem kornových flaks), zpozorněla. On ten pytlík vydává podobné zvuky jako její suchárky. Eminentně ji zajímal. Položil jsem ho na postel a bral si z něj. Ajajaj. V kočce se probudil lovec.

Nejdřív lupínky prosívala packou a dělala kravál (to se jí moc líbilo), pak už jí to nestačilo a vrazila do pytle hlavu. Tam chvíli pobyla a něco prováděla s tou lisovanou kukuřicí, aby se vynořila s jedním lupínkem na jazyku.

Hned ho vyplivla!

Pak se vnořila zpátky a operaci opakovala ještě několikrát. Pak mi to došlo. Ono jí to chutná, ale je to moc tvrdé a ostré na její krček! Když jsem jí pak jeden lupínek podával stále znova, naslinila si ho během chvilky tak, až změkl. Pak ho rozkousala a zase vyplivla. Nakonec snědla jednotlivé měkké kousky. Takhle jsem ji asi pět minut krmil třemi lupínky, než jsem jí řekl, že tohle zvládne sama a nechal ji tak.

Teď přemýšlím, jestli jí je mám dát do mléka a nechat ji snídat jako civilizovaného západního člověka. Jenže můžu si to dovolit? To by pak byla civilizovanější než já!