Citlivost na vůně a pachy mi zřejmě byla dána už v době, kdy mě maminka nosila ještě v bříšku. Dle jejího vyprávění se mnou navštěvovala každou drogerii, a dokonce ji těhotenské chutě ovládly natolik, že ochutnávala i mýdlo.

Návštěvy drogerií a pohlcování vůní ovládlo i mne. Říkáte si, co to má společného s dnešním tématem o smradech? Asi to, že mezi oblíbené vůně mého dětství patřil zatuchlý pach vlhké chodby, kterou se vstupovalo do bytu mých prarodičů. Nasávala jsem ho s chutí a vždy se těšila na atmosféru tohoto prostředí, která ve mně vzbuzovala vnitřní klid a pokoru. Následkem této první zkušenosti se rozvinula moje záliba v dalším pachu. A to byly výfukové plyny aut. Ne však lecjakých… Specializovala jsem se na trabanty a wartburgy. Dnes už si bohužel neužiju..:-))

Občas jsem si připadala jako úchyl a se svojí slabostí se svěřovala jsem nejbližší rodině. JANA ZÁLESKÁ (soutěž)

Dnes jsem úchylná na vůně parfémů, mýdel a taky lidí. Drogérie je mým oblíbeným obchodem a myslím si, že kdyby mě někdy pozoroval personál, tak už by mě vyvedli. Pravidelně se chodím vonět testery různých značek a jsem ve svém živlu.

Tato moje úchylka mi pomáhá i v životě. Lidé mi buď voní nebo nevoní… a to doslova. Může být sebelepší chlap, ale když ucítím kolínskou, ze které se mi dělá špatně, nebo pach ponožek... rychle beru do zaječích. Říká se, dva lidi, kteří jsou spolu, by si měli i vonět. A ono to funguje. U svého nynějšího přítele mi voní vše, i jeho pot. Tak jsem si, doufám, vybrala dobře.

Přeji všem voňavé léto, voňavé vzpomínky a silnou vůli bojovat se smrady.
masmi


To s těmi lidmi je zaručená pravda. Já jsem se kdysi zakoukal na jedné akci do slečny, která moc hezky voněla. Dnes už si vůbec nepamatuji, jak vypadala, ale tu vůni poznám, kdykoli na ni narazím – pochopitelně že jí voní někdo úplně jiný, ale ve mně to vždycky hrkne!

A nebo kamarádka! Ta když se měla s novým přítelem rozloučit na měsíc, donutila ho propotit triko, tři dny ho nesměl sundat v tom parnu. Pak v něm spala. Fetišistka.:))

Co se týče té chodby – já zas miluji od dětství zatuchlinu vinného sklepa. Je jemňoučká a specifická.:)

A co vy? Taky rády čucháte nějaký ten smrádek? Pošlete mi o tom příspěvek na redakce@zena-in.cz

Reklama