N

 „Hele, já snad mám nějakou nemoc, nebo co. Pořád je mi teď blbě, špatně se mi dýchá, z ničeho nic se mi začne dělat zle od žaludku, nebo se rozklepu a je mi na omdlení. Už jsem z toho nervózní, vůbec netuším, co to je,“ stěžovala si mi včera kamarádka do telefonu…

 „No tak to nejsi sama. Mám úplně to samý. A mám to klidně několikrát za den,“ musela jsem se s ní ztotožnit.

Upřímně se přiznám, že mě její popis toho, jak se cítí, i dost uklidnil, protože jsem už také měla dojem, že mi něco je. Vlastně jsme se uklidnily navzájem. Později jsem se takhle uklidnila spolu s dalšími lidmi.

 „Míšo, nezlob se, ale já nepřijedu. Není mi nějak dobře a nevím, co to je. Jela jsem jen do Berouna a myslela jsem vážně, že snad ani nedojedu. Několikrát jsem musela zastavit a fakt jsem se snad poprvé v životě bála. Normálně jsem si říkala, že snad umřu… já se necítím jet sto kiláků, když mám problém ujet necelých padesát,“ omlouvala se včera jiná kamarádka, kterou jsem čekala. Následovalo obvyklé uklidnění, že špatně je každému. „Fuj, tak to jsem ráda, že nejsem nemocná, ale sorry, raději nepojedu,“ řekla.

Chápu to. Také mi není nejlépe.

Prakticky mi během minulého týdne došlo, že snad neznám člověka, který by se poslední dobou cítil bez problémů. Na chlup stejné obtíže líčí každý, s kým jsem o tom mluvila, a také každého jaksi uklidní, že v tom není sám.

Co se děje?

Únava, dušnost při sebemenší námaze, slabost, podivný pocit u žaludku, motání hlavy nebo pocit nejistoty v prostoru a podobné problémy trápí poslední dobou mnoho lidí, bez ohledu na pohlaví. Jak to? Co se stalo?

Pochopitelně že jsem pátrala, co by to mohlo způsobovat.

Vlhkost vzduchu jako ve Vietnamu

NEPrvní, co člověka v této souvislosti napadne, je obrovská vlhkost vzduchu, která zde poslední dobou panuje a na kterou patrně nejsou naše těla zvyklá. Mluvila jsem se známým, který je lékař, a ten pravil, že je u nás teď srovnatelně jako ve Vietnamu nebo na kraji deštného pralesa.

Může to být problém, protože takový Vietnamec měl čas si na své prostředí a vlhkost vzduchu zvykat stovky let. My ne. Logicky se nám hůř dýchá a jsme unavení. Může to ale způsobit i celkovou slabost, návaly nevolnosti až k mdlobám, onen tlak u žaludku i popisovanou únavu?

 „Ano, jestliže se takto prudce změní klimatické podmínky, vyvolá to samozřejmě spoustu nepříjemných pocitů, které namnoze souvisí se zvýšenou námahou, které je lidské tělo v ten moment vystaveno. Logicky se to musí odrazit i na psychice, která tady hraje rovněž roli,“ říká MUDr. Zdena Sirotková.

Jestli je to jen to vlhko…

Pokud je důvodem JEN zmíněná změna vlhkosti, pak to snad vydržíme bez úhony. Zase vysvitne slunce, země trochu vyschne a bude dobře.

Člověku jako já se ale samozřejmě vynořují i různé jiné možnosti, které mohou být do jisté míry příčinou. Je to mnohem širší úhel pohledu, ale třeba se pletu.

Co když jde o něco mnohem většího?

Vůbec nemám v úmyslu plašit a hrotit. Jen přemýšlím a dávám věci do souvislosti v širším měřítku. A ony do sebe zapadají.

Už dávno mě to neděsí. Už jsem si skoro i zvykla. Jen čekám a zasunuji další pomyslné puzzle.

Pokud by totiž důvodem toho všeho, co se posledních několik let ve stále kratších intervalech a jaksi i viditelněji silnějším měřítku děje, mělo souvislost jedno s druhým, pak na konci toho všeho by mohla být absolutní globální změna.

S tou myšlenkou nejsem na světě sama.

Zkuste se se mnou jakoby podívat z výšky

  • Mění se chování oceánů
  • Mění se struktura Země
  • Mění se aktivita Slunce
  • Mění se teplota Země
  • Mění se zaběhnutý systém migrace mnoha živočichů
  • Mnozí přestali migrovat úplně
  • Objevují se nová onemocnění
  • Měníme se i my, naše priority, úhel pohledu – rozšiřuje se lidské vnímání
  • Mění se aktivita celé planety a logicky i naše

PO

Prakticky není oblast, kde bychom posledních několik let nemohli pozorovat výrazné odchylky od „normálu“.

A právě ze všeho nejlépe nyní můžeme, a ještě budeme moci pozorovat změny právě kolem sebe a na sobě.

Opravdu si nedělám iluze o tom, že by čím dál ničivější povodně, intenzivní bouře, výkyvy teplot a neočekávaná síla těchto jevů byly všechno jen náhody.  

Fakt, že to všechno má vliv na lidské pocity, že na to všechno reagujeme i tělesně, se dal očekávat. Přece tadyZEžijeme, dýcháme, cítíme.

Naše těla jsou něčemu přivyklá a teď se musí vyrovnávat se změnami, což nemůže naše tělesné nastavení přejít bez povšimnutí.

Jsem toho názoru, že jsme svědky změny geomagnetického pole země v souvislosti se zemskými póly, což sice nemůžeme (zatím) vidět, ale rozhodně to evidentně cítíme.

Ovšem nemyslím, že by se jednalo o něco, co by pro tuhle planetu bylo zcela nové. Už to tu zřejmě bylo. A dokonce několikrát. Cyklicky se to opakuje. Vždyť starobylé záznamy starobylých civilizací jsou toho dokladem. A je jich mnoho.

Co když je právě tohle celá záhada mayského kalendáře?

Patrně to přežijeme

Již v šedesátých letech minulého století zjistili geologové, že naše planeta prošla periodicky přepólováním. Na základě vzorků odebraných z různých druhů fosílií a ledu se zjistilo, že ve zmapované historii prošla naše planeta již celkem 14x změnou elektromagnetického pole.

MO

Co nikdo neví, je, jaký dopad to vedle nás, případně bude mít například na technickou stránku a příčku vyspělosti, na kterou jme vystoupali.  

Jestliže se totiž změní elektromagnetické pole země, změní se všechno, co s ním souvisí. A to je opravu kotel.

Naše vlastní myšlení nevyjímaje – vždyť na jakém principu funguje lidský mozek, paměť, imunitní systém, koordinace, naučený model vnímání času i prostoru a vůbec všechno? A nejen u nás - lidí.

Do čeho jdeme, nevíme, ale snad je to vývoj k lepšímu.

Vůbec to neberte jako nějaké dogma. Jen jsem se vám svěřila se svými myšlenkami a názorem. Mohu být klidně úplně vedle.

Co myslíte vy?

Reklama