Společný věnec nám trval vyrobit nejdelší dobu. Nejprve jsme se nemohly shodnout, kam umístíme drobné dekorace, které jsme měly k dispozici a potom nám věnec přišel nudný. A tak jsme začaly pátrat po tom, čím ho vylepšit. Jelikož máme pro vás připravenou soutěž s pralinkami Ferrero, rozhodly jsme se, že do dekorací pralinky Mon Chéri zařadíme také. Mají elegantní červený obal a my jsme tak našly onen chybějící detail, který věnec ozvláštní. Hned jsme začaly s nadšením aranžovat! Výsledný efekt se nám moc líbí! Navíc jsme se u výroby skvěle bavily, a protože bylo pralinek dost, prožily jsme také sladké okamžiky. Pralinky Mon Chéri od společnosti Ferrero jsou výjimečně dobré, a tak je teď mlsáme v práci každý den.

Postup výroby:

  • Nejprve jsme si vybraly přírodní korpus, na který jsme pomocí drátku připevnily větvičky. Nakonec jsme na něj ještě přidaly větvičky cesmíny.
  • Potom jsme připevnily svíčky, abychom věděly, kolik prostoru nám zbyde na zdobení. Stačí je zapíchnout do zápichů a ty připevnit k věnci. Pokud se hýbou, podlepte talířky tavnou pistolí.

  • Nyní přišla na řadu mašle a hned po ní pralinky Mon Chéri, kterých jsme také pár snědly. Nejprve jsme je chtěly připevnit pomocí párátka zapíchnutého do pralinky, ale potom nás napadlo, že je škoda takové dobré pralinky ničit. Věnec totiž můžete dát někomu jako dárek a dotyčný si na Mon Chéri jistě rád po Vánocích pochutná. Místo párátka jsme tedy použily opět tavnou pistoli, ale s lepící hmotou jsme to nepřeháněly.

  • Na závěr jsme přidaly ještě skořici a malé červené ozdoby.

Marta Kratochvílová, editorka
Základem všeho bylo najít si pěkný korpus. Rozhodla jsem se pro přírodní variantu. Když už jsem ho měla vybraný, začala jsem se rozmýšlet nad rozmístěním svíček. Potom jsem si vybrala stranou různé komponenty, které se mi k přírodnímu věnci hodily. Například kůru, šišky, vatu, šípky a další. Věnec byl sladěn do zelených, červených a hnědých tónů. Přírodní varianta se mi moc líbí a doma na stole mi dělá parádu. Každá návštěva ho zatím pochválila.


Karolína Waberová, redaktorka

Já jsem měla možnost udělat si věnec v showroomu Deco Loco. Moc jsem se předem těšila na to, že budu mít k dispozici spoustu komponentů, které bych si asi normálně nekoupila. Jinak se snažím dělat věnce z toho, co mám doma nebo co nasbírám v přírodě. Udělala jsem jeden adventní a jeden vánoční na vstupní dveře, na který jsem dala malá světýlka. Ten na dveře je jednoduchý a ten adventní jsem pojala v tradičním vánočním stylu.

Veronika Bulánková, redaktorka

Musím se přiznat, že nejsem zrovna zručný typ. Takové ty DIY věci mi nejdou a vlastně mě to ani nebaví. I tak jsem se rozhodla přijmout výzvu a vytvořit jeden vánoční věnec, který jsem potom dala rodičům. Těm se na něm nejvíce líbila slaměná mašle, která mě napadla úplně na poslední chvíli. 


Žaneta Podlahová, produkční marketingu
K ozdobení věnce jsem použila přírodní dekorace. Přírodní jsou tradičnější, navíc krásně voní. Oblíbené jsou šišky, koření (badyán, skořice či hřebíček) a sušené citrony nebo pomeranče, či dokonce čerstvé ovoce. Klasikou jsou adventní věnce ze smrkových větviček, pokud jej ale chcete mít originální, vyzkoušejte tip floristky Diana Shatatové z pražského květinářství Papavera na věnec z cesmíny, břečťanu a bobkovišně, ty na rozdíl od jehličnanu nepadají, a tak rychle neschnou.

A my jsme pro vás připravily krásnou soutěž o exkluzivní pyramidy s pralinkami Ferrero Rocher. Více o soutěži se dozvíte ZDE.

Reklama