Chodím v teniskách. Jen občas si vezmu elegantní boty na podpatku a jsem za dámu. Naštěstí v nich umím chodit, takže mne nožka nebolí. Navíc jsem o trochu vyšší, což v mém případě nezaškodí. Moc jsem totiž nevyrostla. Letošní podzimní móda vysokým podpatkům přeje. Nebo šteklím, jak se jim také říká.

A ty letošní jsou dost vysoké. Nejméně pět centimetrů. Spíš více. Jejich výhodou je, že jsou na uzavřených lodičkách s pevnou patou. A širší - takže na nich udržíte dobře rovnováhu. Pokud vám do oka padnou ty páskové s otevřenou špičkou, nebojte se, jsou dostatečně pevné, obepnou kotník a noha by se neměla viklat. Jen zapomeňte na punčochy. Ty patří pouze do uzavřených a měly by mít tělovou barvu, aby byl vidět nárt – to v případě kalhot. U sukní máte na výběr, ale jak už jsem psala, letí černé punčochy. 

Boty s vysokými podpatky se nejlépe vyjímají v kombinaci s úzkými kalhotami. Ale hodí se i k džínám. Zeštíhlují a prodlouží nohu. Jen pozor u širokých kalhot až po zem. Můžete se do nich zamotat, a pak se skácíte jako podťatý strom.

 

Ale přiznejme si, kdo v nich vydrží celý den – ty odvážné a zvyklé snad ano. Pokud jste jejich příležitostnými nositelkami, obujte je jen na pár hodin. Jinak se vám stane, že až si sednete, dostanete křeče do lýtek a nožka nezvyklá takové výši nebude pak schopná další chůze a budete se muset odbelhat. Lékaři navíc varují, že vysoké podpatky způsobují zdravotní problémy. Od špatného prokrvení žil přes shrbenou páteř až po neplodnost.

Jenže, když ony jsou tak ženské, šmrncovní  a působí nesmírně sexy. K tomu se hodí ke každé příležitosti. Proč si je někdy neobout? Štekle se nosily, nosí a nosit budou.

A navíc která z nás by se občas nechtěla na svět podívat z výšky?

Nosíte vysoké podpatky?
Stále nebo jen výjimečně?
Umíte v nich chodit?
Vyhýbáte se jim?
A jak se vám líbí ty z fotografií?