Jak kdysi řekl spisovatel G. B. Shaw: “Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu.” A mnozí s ním jistě budou souhlasit. V následujících sedmi luxusních hotelech na vás čeká neopakovatelný gastronomický zážitek a budete se zde cítit jako v bavlnce. Jejich restaurace se proslavily díky kvalitním pokrmům a dokonalému servisu. Mezi ty nejlepší hotelové restaurace oceněné michelinskou hvězdou se navíc může řadit i jedna pražská.

Hotel d'Angleterre – Kodaň, Dánsko

marchal

marchal2

Hotel D'Angleterre je pětihvězdičkový hotel založený už v roce 1755 v srdci Kodaně. Je proslulý svým luxusem, elegancí a stylem. Restaurace Marchal byla v roce 2014 oceněna michelinskou hvězdou. Toto ocenění získala pod vedením známého šéfkuchaře Ronnyho Emborga. Tradice výjimečných služeb a vysoké gastronomie je zakořeněna v hotelu D'Angleterre již více než 250 let.


Hotel Metropole – Benátky, Itálie

bebn

benatky

Hotel Metropole se nachází jen pár kroků od nejznámějšího benátského náměstí Piazza San Marco. Pětihvězdičkový hotel nabízí svým návštěvníkům dechberoucí výhled na lagunu a přilehlý ostrov San Giorgio. Tento hotel překypuje sbírkou starožitností a místní restaurace Met si plným právem zaslouží michelinskou hvězdu.


Hotel Okura – Amsterdam, Nizozemsko

amstr

okura

Hotel Okura patří mezi ty nejhonosnější hotely v celém Nizozemsku. Leží v samém srdci Amsterdamu, v těsné blízkosti hlavních turistických zajímavostí a nákupních čtvrtí. Nabízí na 301 pokojů a jedny z nejluxusnějších apartmánů vůbec. Hosté si mohou dopřát koktejl v jednom ze dvou elegantních hotelových barů a objednat jídlo v jedné z pěti hotelových restaurací. Můžete si vybrat ze dvou japonských restaurací, dvou mezinárodních a jedné snídaňové restaurace. Restaurace Ciel Bleu se může pochlubit rovnou dvěma michelinskými hvězdami.


El Palace Hotel – Barcelona, Španělsko

jaj

barcelona

Hotel El Palace v Barceloně je pětihvězdičkovým hotelem v centru města nedaleko promenády las Ramblas. Hotel byl poprvé otevřen v roce 1919. Je považován za ikonický hotel Barcelony již více než 90 let. Jeho restauraci Caelis vede šéfkuchař Romain Fornell, jež je nejmladším francouzský kuchařem, který kdy obdržel michelinskou hvězdu.


Radisson Blu Alcron Hotel – Praha, Česká republika

alcron

radisson

Nedaleko pražského Václavského náměstí najdete další pětihvězdičkový hotel Radisson Blu Alcron. Tento hotel byl postavený již v roce 1932. Jeho pozdější rekonstrukce proběhla tak, aby se zachoval původní styl Art Deco. Pražský hotel se může pochlubit dvěma mezinárodními restauracemi a barem Be Bop Bar, který je rovněž vybaven ve stylu Art Deco. Restaurace Alcron, pod vedením šéfkuchaře Romana Pauluse, je držitelem michelinské hvězdy.


Rome Cavalieri Waldorf Astoria – Řím, Itálie

rim

recepce

Pětihvězdičkový hotel Rome Cavalieri Waldorf Astoria najdete na nejprestižnější adrese v Římě, jen pár minut od hlavních památek. Restaurace La Pergola je jedna z nejlepších v Itálii. Patří k ní také vinný sklep se 60 000 lahvemi 3 500 značek. Restaurace již delší dobu vévodí všem zahraničním průvodcům zaměřující se na gastronomii. Od listopadu 2005 se navíc může chlubit 3 michelinskými hvězdičkami a cenou Americké akademie pro pohostinství. Najdete zde pozlacené talíře, umělecké obrazy, bronzové svícny i ručně foukané sklo. Celé restauraci vévodí starobylá váza ze 17. století.


South Place Hotel – Londýn, Velká Británie

london

angler

South Place Hotel je luxusní hotel v centru Londýna. Pocítíte zde pulzující energii tohoto multikulturního města. Michelinská restaurace Angler, na kterou dohlíží šéfkuchař Tony Fleming, nabízí svým hostům prvotřídní jídla z mořských plodů. Návštěvníky čeká po vstupu do restaurace elegantní jídelna s výhledem na město na Temži. Zrcadlový strop pak jen podtrhává jedinečnou atmosféru.

Zdroj: www.trivago.cz

Reklama