Špatně zvolená podprsenka
Ženy a podprsenky to je věčné téma. Špatná velikost i tvar mohou působit bolesti zad, ale také postaršovat. Zvláště v případě, kdy podprsenka nedrží poprsí tam, kde má. Nejčastějšími chybami jsou zbytečně velký obvod, nesedící košíčky a zbytečně moc povolená ramínka. Nevhodně zvolené spodní prádlo přispívá i k tomu, že se žena hrbí, což kazí dojem z jinak hezkého outfitu. 

Mohlo by vás zajímat: Omezte otravné zkoušení na minimum. Poradíme vám, po jaké podprsence (ne)sáhnout


Foto: Shutterstock

Supermarketové brýle
99,90 korun za dioptrické brýle, jejichž cena se může v optice vyšplhat i na několik tisíc, to je lákavá nabídka. Ovšem většina modelů, které jsou v nabídce supermarketů, nepatří zrovna k těm nejstylovějším. V brýlích totiž můžete vypadat jako sexy učitelka, nebo jako usedlá účetní. Proto je třeba hledat ten správný tvar. A hranatý se širokými plastovými obroučkami různých barev, který právě v supermarketech převládá, rozhodně nesedne každému. Také je třeba zmínit skutečnost, že nesprávně zvolené brýle mohou očím škodit, nejde totiž jen o dioptrie, ale i zakřivení čoček.


Foto: Shutterstock

Příliš mnoho bižuterie
Bižuterie je sama o sobě fajn. Doplňky totiž dokáží outfit pozvednout na novou úroveň. Ale umírněnost by měla být heslem každé ženy. Příliš mnoho náramků na jedné ruce, masivních náhrdelníků kolem krku nebo prsteny na každém prstu, to rozhodně nepůsobí dobře.

 
Foto: Shutterstock

Barevné hábity
Dlouhé neforemné sukně (popřípadě volné kalhoty) a halenky se stejnou barvou i vzorem, které připomínají uniformy. Taková kombinace vám věk rozhodně neubere, právě naopak budete v ní vypadat jako tetka. O několik čísel větším oblečením kila navíc nezamaskujete, spíš budete působit ještě mohutněji.


Foto: Shutterstock

Pořád jen černá
Černá sice může zeštíhlovat, ale také má tendenci nechat vyniknout vrásky a kruhy pod očima – tedy projevy starostí a stárnutí. Neznamená to, že byste měla na černou úplně zanevřít, ale pokud chcete vypadat mladší, nehalte se do ní od hlavy až po paty každý den. Pokud už zvolíte celočerný outfit, alespoň ho rozbijte barevným doplňkem v podobě kabelky, bot nebo šperku. 


Foto: Shutterstock

Lesklé punčochy
Lesklé punčochy jsou pozůstatkem dob minulých a dnes jsou považované spíše za módní faux pas. Punčochová policie vás sice nezaktne, ale každému, kdo vás v nich uvidí, bude jasné, že už jste starší ročník. Raději se jich pokud možno vyvarujte. 


Foto: Shutterstock

Šátky kolem krku
Ležérně přehozené šátky, šály a šálky kolem krku, které nemají být ochranou před zimou, ale módním doplňkem, nosí především starší ženy. Přitom žena, která ukáže krk, vypadá hned mladistvěji. Ano, šátkem se dají zamaskovat vrásky, ale opravdu je to potřeba, když budete v konečném důsledku stejně vypadat zbytečně starší?


Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama