dashaus.jpg

"V mém domě hraje hlavní roli světlo a nábytek podtrhuje styl jednotlivých místnosti,“ říká Lucie Koldová a s úsměvem dodává: „nenajdete zde kuchyň, myslím, že je řada příjemnějších věcí, kterým se člověk může doma věnovat.“ Její šatna, v sytě červené barvě doplněná stejně rudým sametovým křeslem, patří k jedné z nejvyhledávanějších místností v domě. Ztvárňuje ženský budoár, svatyni a soukromou galerii v níž za zrcadlem visí Lucčiny oblíbené kousky od českých návrhářů Liběny Rochové, Pavla Brejchy, doplněné o šperky Evy Eisler, Zorya, či kabelky Ether. Koldová reprezentuje český design v tom nejlepším slova smyslu včetně uměleckých děl od Františka Víznera, Petra Duba a Milana Housera.


 koldova3.jpg

koldova1.jpg

koldova2.jpg

Na ploše 180 m2 postavila Lucie svůj ideální dům, tvořený světelnými buňkami, ve kterých světlo, objevující se v různých formách a řízené různými způsoby nejen dotváří prostor, ale především podporuje jeho funkci a navozuje specifické nálady. Poprvé se zde exkluzivně představují netradiční koncepty nábytku i svítidel: Puro Sparkle, Jack’o Lantern, Ivy, Big One pro značku Brokis, křesla Chips a Cocoon pro TON, centrální sedací souprava Link výrobce Prostoria, postel Bed niche či relaxační pohovka Blossom, které vznikly z vášně pro světlo a energii. Doplněné o stávající řady svítidel Brokis, je Das Haus světelným experimentem a inspirací pro moderní bydlení.

svetylka.jpg

koldova.jpg

Veletrh imm v Kolíně nad Rýnem probíhá 15. – 21. ledna 2018 a každoročně je jeho součástí také instalace Das Haus – Interiors on stage, která je poctou vybranému designérovi a jeho tvorbě. První českou designérkou, která dostala unikátní příležitost představit svůj osobní statement na současné bydlení ve formě simulovaného domu, se  stala Lucie Koldová, přední čeká designérka a femme fatale českého designu v oblasti skla. Touto nominací následuje Koldová skupinu renomovaných designéru°, jako Neri & Hu, Sebastian Herkner a Luca Nichetto, kteří svůj osobní výklad současných konceptu° bydlení představili na imm v předchozích letech.
 

Lucie Koldová (1983) je přední česká designérka působící v Praze. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér produktového designu pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Olgoj Chorchoj) se v roce 2009 odstěhovala do Paříže, kde si záhy vybudovala mezinárodní klientelu. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje především na objekty ze skla a nábytek. Její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru.
 
Lucie vyniká vnímáním a citem pro tradiční řemeslnou zručnost, materiály i pozorností k detailu. Čerpá z různých vlivů, inspirací a kultur. Ráda kombinuje sklo s jinými ušlechtilými materiály a snaží se jít na samou mez jejich proporčních možností, čímž dosahuje pozoruhodné jednoduchosti a elegance. V současné době působí jako Art Director ve společnosti BROKIS, s níž spolupracuje od roku 2010.
 
www.luciekoldova.com
Reklama