Nejistě jsem sestoupila po točitém schodišti někam dolů pod zem, kde mělo být schované Centrum krásy a zdraví, jež je umístěno v pasáži na Václavském náměstí. Přede mnou se otevřelo takové malé město pod Prahou. Celý salon vypadal jako nějaká malá ulička v centru se samými malými obchůdky. Dokonce zde byly i historické pouliční lampy. Trochu jsem si připadala jako v pohádce.

 

Malé obchůdky byly vlastně jednotlivé části Centra. Kosmetika, kadeřnice, posilovna atd. Skoro jsem záviděla naší soutěžící Lence, která od vás získala víc hlasů, a vyhrála tak proměnu vizáže, že mohla toto místo navštěvovat takovou dobu.

 

Nejprve trošku té kosmetické péče

Lenka přišla hned vzápětí po mně a ujala se nás paní kosmetička. Začala přemýšlet, co s Lenkou všechno provede. Ta se dost bránila, že je velmi konzervativní typ a velké změny by asi nesnesla, ale kosmetička měla pochopení a uklidnila ji, že s ní rozhodně nebude dělat žádné drastické experimenty.

 

Celý proces Lenčina ještě většího zkrášlování začal tak, že jí kosmetička nejprve kompletně očistila obličej. Použila k tomu všechny možné prostředky. Čisticí vodičku a houbičky, kapesníčky, a dokonce i velmi šikovný elektrický přístroj, který očisťoval pleť pomocí ozonu. Vzala si na to takovou uzavřenou skleněnou baňku, ve které to začalo jiskřit hned po zapnutí. Lenka to popisovala jako jemné elektrické šoky, ale nepříjemné jí to viditelně nebylo.

 

Znovu využila kosmetička tento přístroj, při žehlení obličeje. Použila nejprve hromadu nějakého mazlavého gelu, a pak si vzala dva válečky, začala je nějak složitě zapojovat a jen tak mezi řečí se zeptala:

„Nejste na něco alergická, že ne?“

Lenka s klidem prohlásila: „Ne, jen na nikl a kobalt, ale to tady nehrozí.“

Kosmetička znejistila: „No... Právě, že při tomto to hrozí docela dost. Tak já vám to dám na minimum, a kdyby vás to začalo extrémně pálit, tak řekněte.“

Všechny jsme pokrčily rameny a šlo se žehlit. Viditelně to Lenčina alergie přežila, protože se jen jemně usmívala a užívala si veškerou péči, která ji byla nabízena. Jen konstatovala, že to žehlení je jako když lížete baterky.

  

Než jsme se dostali do finále konečného zkrášlování, či-li make-up a spol., kosmetička Lence udělala nekonečně dlouhou masáž obličeje a dekoltu. Přiznávám, že nekonečně dlouhé to přišlo jen mně, protože pokud jsem na začátku Lence nezáviděla, tak teď rozhodně!

 

 

Pak už přišly na řadu šminky. Byly vybrány velmi jemné barvy oranžové, hnědé a jemně červené. Nic, co by se nějak extrémně bilo s Lenčinou přirozeností. A jak se výsledek povedl, můžete vidět na obrázku.

 

 

Jak si na nás nabrousila nůžky kadeřnice
Nu, kosmetičku jsme měly zdárně za sebou, a teď už na nás čekala kadeřnice. Ta si chvíli hrála s jejími vlasy, a pak prohlásila: „Vám by rozhodně slušel kratší sestřih, něco ve stylu mikáda.“

Tušila jsem, že tohle bude kámen úrazu. Lenka se mi svěřovala totiž s tím, že si vlasy dává ráda do culíku, a zkracovat to rozhodně moc nechce. Kadeřnice jí však navrhla účes, který by zkrátil Lenčiny vlasy asi o pět centimetrů, možná o trošku víc. Lenka se bránila, jak mohla, ale všichni včetně mě ji přemlouvali tak dlouho, ať návrh příjme, že jsme ji nakonec zlomili. I když to byla velmi těžká práce.

 

 

Kadeřnice však nejprve Lence vlasy promelírovala. Přidala jí do její barvy vlasů spousty malých blonďatých proužku a teprve po celé odbarvovací proceduře se v ruce kadeřnice objevily nůžky. V tu chvíli se místností začaly ozývat pravidelné charakteristické zvuky secvakávaného ostří. Lenčiny kadeře začaly pozvolna padat na zem a celková proměna se blížila do finále.

 

Ještě vyfoukat a cílovou novou podobu naší výherkyně můžete vidět na fotce! No řekněte, není teď ještě krásnější?

 

Navíc Lenka ještě k této samotné výhře dostala od majitelky Centra kosmetický kufřík plný různých šminků a jiných zkrášlovadel a také jsme jí ještě nadělily poukázku na roční možnost výběru dietního jídla od Diet Plus za Kč 3 000 Kč.

 

Jak se vám líbí Lenčina proměna? Brala byste také takovou péči v kosmetickém a kadeřnickém salonu? A co takhle mít vlastního trenéra? Jak moc se sama malujete a jaký je váš názor na zkrášlování pomocí kosmetických přípravků? Jste pro přirozenou krásu?

Reklama