píše čtenářka Věrulinka. Pro jistotu, aby nespletla podpisový vzor v bance. Ale v dobách školních měla tak krásné písmo, že pomáhla nadepisovat vysvědčení, což musela být velká pocta. Kdy se to změnilo, se už dočtete v jejím příspěvku

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Podpis mám nečitelný a problémový v bance. Jednou se podepíšu s tiskacím L u příjmení a jednou s psacím, ale po delší době zapomenu, jaké že to je, takže se podepisuji raději rovnou dvojmo. Jednou se mi stalo, že jsem se tak blbě podepsala, že úřednice mě požádala o nový podpis a natočila mi monitor počítače, abych měla předlohu. No, že by se mi to zrovna líbilo, to nemohu říci, ale chodím k ní už třetím rokem, dobře se známe, jinak doufám, že by cizí ženě toto neudělala.

Ale při vyhlášení tématu, jsem se opět vrátila do základní školy. Moje máma se měla písmo ukázkové, až dětské. Písmenko, jako písmenko, úžasnou úpravu. Na základce jsem to zdědila po ní, dokonce v 6. třídě mě požádala třídní o pomoc, nadepisování vysvědčení. Že by mě to bavilo, to říci nemohu, ovšem odmítnout jsem neuměla a nadepisovala jsem asi 3 odpoledne u ní v kabinetu.

Ovšem díky mámy krasopisnému podpisu, jsem si často podepsala žákovskou, šlo to hravě. Jednou se učitelce podpis nějak nepozdával, podepsala jsem žákovskou v rychlosti, těsně před vyučovací hodinou. Napsala mi do žákovský, že žádá návštěvu matky. No, nazdar, to bude zase výprask, plná strachu a obav, ale zcela zbytečně.
Máma přišla do školy a na dotaz, zda to je její podpis, nebo není, řekla, ano, je to můj podpis. Jak mě se ulevilo, neumím ani vypsat. Prostě nepoznala svůj podpis a mojí napodobeninu, byla to věrná kopie jejího písma.

Přišla jsem na učiliště, a moje úžasné písmo bylo pryč, nebyl čas, všichni vyučující diktovali vše moc rychle a já začala psát jako prase levou zadní. Když náhodou je třeba něco vyplnit ručně, žádám manžela, který má úžasné písmo na chlapa a já se jenom podepíši, protože po mně by to nikdo nepřečetl, co jsem psala. Občas se mi stane, že si napíšu poznámku od PC, třeba na soutěže ž-in a já to druhý den po sobě nepřečtu, luštím, co jsem vlastně napsala, děs. Přidávám foto svých poznámek k soutěžím, alespoň něco napíšu ručně, jinak vše píši na PC.

písmo

Zdraví Věrulinka

Pozn.red. text nebyl redakčně upraven

Náhodou, rozluštila jsem všechno. Myslím, že vaše písmo je stále hezké

Jak jste na tom s písmem a hlavně s podpisem vy, milé ženy-in? Máte potíže s podpisovým vzorem? Umíte se podepsat vždy stejně? Jak často píšete rukopisem? Ještě jste to nezapomněla? Kdy jste se podepisovala naposledy? Jste na svůj podpis pyšná, nebo se vám spíš nelíbí? Máte nějakou příhodu s podpisem?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama