Kolika vašim přátelům chcete ukázat fotky ze svatby, dovolené nebo parádní velikonoční koledy? Ale jak to všechno stihnout? Navštívit všechny nestíháte, posílat je mailem kvůli velikosti fotek nemůžete (nebo jenom několik), tak jak na to? Zkuste využít chytré on-line aplikace a sdílejte fotografie s těmi, s kterými chcete!

Fotoalbum jedním klikem a navíc dostupné všem přátelům najednou

Vystavit fotografie na internet je snadnější, než se zdá. Nástroj jménem Google Picasa vám umožní najít všechny fotky, které jsou ve vašem počítači, uspořádá je a vy pak můžete vytvářet  buď alba v počítači, nebo  Webová alba Picasa na internetu.

Pak už stačí vybrat, komu dovolíte prohlížet vaše fotky: zda celému světu, nebo jen některým kamarádům (to proto, že vaše fotky v plavkách nebo z porodnice asi nebudete chtít vystavovat pro celý internet, naopak fotogalerii z víkendového školení vaší firmy bude jednodušší vytvořit jako veřejnou, než každému zaměstnanci povolovat přístup).

A když budete mít chvilku si s fotografiemi pohrát, můžete velmi snadno vytvářet různé fotokoláže, které můžete použít jako originální dárek.

Google Picasu si můžete nainstalovat zde, po instalaci je přístupná z vašeho počítače nebo z úvodní stránky iGoogle (www.igoogle.cz).  Odpadá tak složité hledání obrázků v různých složkách, což jistě oceníte vy i vaši blízcí.

google

Vlastní blog není záležitost jen pro teenagery a programátory

Nemusíte se učit programovat, abyste zvládla psát vlastní blog, takový ten moderní internetový deníček. Jděte na Google a vyhledejte Blogger, službu, která má už spoustu takových webových stránek předpřipravených, jen si řeknete, jakou barvu chcete, kde chcete mít obrázek a kde zase jméno, a váš první web je během 10 minut na světě.

google

Teď už můžete popsat světu, jaká byla letos dovolená, jaké výlety doporučujete anebo třeba i jen to, co jste zažili při cestě do práce. Blogger se dá jednoduše propojit s webovými alby, a tak můžete své příspěvky rovnou doprovodit i fotkami, a dokonce i videi z YouTube, takže ani o krátké videopříspěvky nemusí být nouze.

Hvězdou YouTube během půlhodiny

Pokud máte hodně fotek, mohli byste z nich vytvořit i videopříspěvek s hudbou a tuhle slideshow vystavit na YouTube. Jak na to, najdete v návodu na YouTube. Je tam popis, jak slideshow vytvořit v jednoduchém nástroji, který má v sobě skoro každý počítač, práce s ním je opravdu jednoduchá.  Pak už stačí jen vybrat hudbu, kterou fotky doprovodíte (najdete taky na YouTube), a můžete poslat odkaz svým přátelům.

Samozřejmě si opět můžete vybrat, zda video zveřejníte pro celý svět, nebo ho ukážete jen svým přátelům. Uvidíte, že takovou fotogalerii si prohlédne mnohem víc kamarádů než vaše papírové album v obýváku, a navíc jim ho můžete ukázat hned po příjezdu z dovolené nebo z výletu!