Nikdy jsem si předsevzetí nadávala, protože vím, že jsem slaboch, a připravila bych si jenom další zklamání sama ze sebe. Před třemi lety jsem si ale jedno dala, a to se mi splnit podařilo. Zhubla jsem o 15 kilo.

Žila jsem v takových stojatých vodách, kdy jsem si tak pohodlně stárla a tloustla a odůvadňovala si to tím, že už zkrátka ve svém věku nemusím vypadat jako modelka, a sama sebe jsem o téhle pravdě přesvědčila. Bylo to pohodlné a motivace ke změně mi stejně chyběla.

Pak jsem jela s patnácti jinými ženami na novinářskou cestu na druhý konec zeměkoule, a tam jsem zjistila, že jsem ze všech nejtlustší, i když jich tu bylo dost starších, než jsem já. Za těch 14 dní za oceánem mi v srdci uzrálo tak silné rozhodnutí zhubnout, že jsem se nemohla dočkat, až přijedu domů a začnu. A představte si, že se mi to během 4 měsíců podařilo! O 15 kilo. Byla jsem na to strašně pyšná - dokázala jsem to, v co jsem vlastně ani nedoufala! Od těch dob ale vím, že předsevzetí k určitému datu si nemá cenu dávat. To musí uzrát v srdci, ať je Nový rok, nebo třeba červenec. A jestli se to podaří, pak dokážeme úplně všechno. 

Jak jste na tom se svými předsevzetími vy? Dala jste si nějaké do nového roku? Co byste chtěla letos dokázat, kam směřujete, jak si představujete bilanci přesně za rok? Těšíme se na vaše příběhy na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama