MELBOURNE Rekordní počet mladých australských žen se uchází o práci honáků na velkých farmách australského vnitrozemí. Zdá se, že za to může i nám známý seriál McLeodovy dcery.

Majitelé farem měli až do nedávna velkou nouzi o pracovní síly, protože mladí muži začali dávat přednost práci v prosperujícím důlním průmyslu. Teď se zdá, že jejich problémy jsou u konce - o práci se ucházejí mladé ženy, které jsou ochotné vzdát se práce ve městě a zkusit život v prašné australské buši.
Jak uvádí BBC, jeden z největších vlastníků australských farem Kidman & Co. uvádí, že dvě třetiny lidí, kteří se u něj ucházejí o práci, jsou ženy.
Mnohé z nich inspiroval seriál McLeodovy dcery, který vypráví příběh žen, farmářek na odlehlém venkově. Život na australském venkově je však tvrdý a zájemci o práci jsou varováni, že si budou muset zvyknout na horko, prach a spousty much a komárů.
Pětadvacetiletá Sarah Amy, která pracuje na Anna Creek Station, největší dobytkářské farmě na světě, říká, že si to stejně zatím ohromně užívá: 
Je to prostě fajn prostředí - je to aktivní, je tu zábava a člověk se naučí spoustu věcí. Proč by to někdo nebral?"
Manažer farmy Randall Crozier tvrdí, že jeho ženské „kovbojky", kterým se tu říká  jillaroos", jsou skvělé pracantky. 
Necvičí s nimi hormony, při práci s dobytkem jsou jemnější a vytrvalejší a i o stroje a motorky se starají lépe než většina chlapů. Ne, že by chlapi nepracovali dobře, taky jsou to pracanti, ale svět se mění a dnešní ženy jsou už pomalu tvrdší než muži."
Reklama