obrazek.png
Foto: Shutterstock

Věra, 25 let
Jako malá jsem bývala náměsíčná docela často, ale teď už se mi to nestává. Rodiče mi každou chvíli vyprávěli, co jsem v noci zase vyváděla. Jednou jsem třeba vstala a šla se vyčůrat, místo záchodu jsem si ale sedla na koš v kuchyni. Táta naštěstí uslyšel šramot, popadnul mě a stihli jsme to do koupelny. Nehoda byla zažehnána.

Kateřina, 30 let
Já jsem během svých náměsíčných epizod ráda přetáčela kazety, buď video nebo audio. Jednou jsem prý pozdě večer přišla do obýváku, kde se rodiče dívali na nahraný film, vzala jsem do ruky ovladač, přetočila několik minut zpátky a šla si zase lehnout.

Regina, 35 let
Já z vyprávění vím, že jsem se ráno místo v posteli probudila ve skříni. Vtipné bylo, že mě mamka ráno přišla vzbudit, že musím do školy a nemohla mě najít. Chvíli vyšilovala, ale pak si všimla pootevřené skříně. Vlezla jsem si tam i s přikrývkou, ale ráno jsem si nic nepamatovala.

Kristýna, 40 let
Náměsíčný býval můj mladší bráška. Vzpomínám si, že ve dne ho na pořádek nikdy moc neužilo, v pokoji měl všude bordel, ale v noci se z něco stala úklidová četa. Stávalo se, že začal uprostřed noci ve spánku vysávat nebo zametat. Teď se tomu smějeme, ale když nás budilo burácení vysavače, zase tak vtipné nám to nepřišlo.

Klára, 46 let
Já osobně s náměsíčností zkušenosti nemám, ale před lety jsme ji zažívali s mým synem. Uprostřed noci se vzbudil, vyčistil si zuby, nasnídal se, obléknul se a zastavila jsem ho u domovních dveří s aktovkou na zádech. 

Dominika, 33 let
Náměsíčný je občas můj manžel. Když se to stalo poprvé, vyděsila jsem se, protože jsem si myslela, že jsem se ocitla v hororu. Manžel totiž v noci vstal, začal se hrabat pod postelí a nadával, že nemá žádný ostrý nůž a že ho potřebuje na tu krávu. Teprve po chvíli mi došlo, že to asi bude mít něco společného s tím, že je řezník.

Čtěte také:

Reklama