Nyní zodpovím sérii dotazů mé redakční kolegyně katchabinky. Asi se mě styděla zeptat přímo… :o))) 

 

Jsi feministka? A co si pod termínem „být feministka„ představuješJ

 

Ano, jsem feministka! Muži mají spoustu nezasloužených výhod a to jen proto, že se narodili jako muži! V celé šíři jsem si tento problém uvědomila dnes ráno, když jsem po dlouhé zimě konečně obula lodičky! Závidím mužům, že mohou i na společenské akce nosit pohodlné boty!
A co si pod pojmem „být feministka“ představuji? Abych pravdu řekla, pokaždé tak trochu něco jiného. Pokud se zrovna neděje nic zásadního, co otřese mou citlivou ženskou duší, tak je pro mě pojem feminismus poměrně umírněná forma jakéhosi boje za úplné zrovnoprávnění žen všude na světě. Ovšem ve chvíli, kdy se dočtu, či jsem svědek nějakého bezpráví, probouzí se ve mně opravdu bojovná nálada a dokážu se pořádně rozohnit.

 

Věříš v Boha nebo nějakou jinou „sílu“?

 

Přímo v Boha nevěřím, ale tak nějak podvědomě tuším, že „něco“ existuje. Něco, před čím cítím neuvěřitelnou pokoru a připadám si strašně malá. Nedokážu to pojmenovat... Jestli je to příroda.... Myslím si, že my, jako lidstvo, jsme strašně nafoukaní na to, že jsme jedinými myslícími pány tvorstva. Bohužel, pohled do našich dějin i do současnosti tuto naši mylnou domněnku spíše vyvrací. Nevážíme si skoro ničeho, jen bereme… Myslím, že se nám to vymstí…že to „něco“, co třeba je, jednou ztratí trpělivost a dá nám pěkně za vyučenou.

 

Čím jsi chtěla být jako malá a proč?:-)

 

Jako malá holka jsem chtěla být Nšoči nebo Ribanou. Později mi došlo, že tyto sny jsou jaksi nereálné a prošla jsem obdobími, kdy jsem chtěla být pokaždé něčím jiným. Snad nejvíce jsem ale – jako snad každé dítě – toužila být popelářkou. Přiznám se, že dodnes závidím těm chlapům, že se vozí na tom stupínku. :o)))

 

Co je tvůj nesplněný sen?:-)

 

Teda Kačko, ty mi dáváš. Mám úplně pitomý, stupidní a zatím stále ještě nesplnitelný sen. Opravdu to není nic duchaplného…. Strašně by se mi líbilo být na jeden den Pretty Woman. Konkrétně v situaci, kdy ji ten její bohatý sponzor odvedl do luxusního obchodu a ona se tam kompletně od hlavy k patě oblékla. Tak tohle je můj nesplněný sen. :o)))

 

Jak se vypořádáváš se splínem?

 

Jak kdy. Někdy si prostě sednu někam do kouta a všechno to ze sebe vybulím, někdy mi pomůže vykecat díru do hlavy někomu blízkému, o kom vím, že mi rozumí. Když mám ale opravdu těžký a závažný splín, tak ho řeším tím, že se totálně fyzicky odrovnám. Jsem neuvěřitelně pracovně aktivní. To se mi pak doma blýskají i knoflíky u rádia. :o))

 

Půjdeš dnes na kafe ?:)

 

Půjdu a moc ráda. Asi to budu potřebovat. :o)))

 

Pište mi i vy vaše dotazy. Co Vás zajímá o magazínu, o redakci.. Těším se na všechny Vaše otázky :o)). Redakce@zena-in.cz

 

Reklama